Time out

Zveřejněno dne 12. 12. 2018
Stavba Jihomoravského kraje 2018
Svaz podnikatelů ve stavebnictví v Jihomoravském kraji pod záštitou Jihomoravského kraje vyhlašuje 17. ročník soutěže Stavba Jihomoravského kraje 2018.Soutěž je prezentací kvalitních stavebních projektů v Jihomoravském kraji a také propaguje jejich tvůrce – projekční, dodavatelské a investorské subjekty z JMK.

Soutěž je vyhlášena pro tyto kategorie:
- stavby občanské vybavenosti
- bytové stavby
- průmyslové stavby a technologické stavby
- dopravní a inženýrské stavby
- rekonstrukce staveb
- vodohospodářské stavby a ekologické stavby
- stavby realizované mimo území Jihomoravského kraje

V rámci soutěže Stavba Jihomoravského kraje proběhne také Soutěž o nejlepší studentskou a doktorskou práci z oblasti stavitelství, kterou vyhlašuje Svaz podnikatelů ve stavebnictví v JMK, spolu s Fakultou architektury a Fakultou stavební Vysokého učení technického v Brně.

Uzávěrka přihlášek je 15. února 2019.

Více informací včetně přihlášky ke stažení: www.stavbajmk.cz


Redakce
Článek otištěn v Kult 12/18
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Anthony Zee
O gravitaci. Stručné pojednání o závažném tématu
Argo, Dokořán
Gravitace je jednou ze čtyř základních fyzikálních sil; je nejnápadnější – ani naprostý laik nepřehlédne, že věci padají k zemi – a paradoxně zároveň nejslabší (gravitace celé zeměkoule nedokáže strhnout maličký magnet z ledničky). Autor vykládá vztah gravitace a ostatních sil, rekapituluje, jak byla gravitace vnímána a vykládána, a zastavuje se zejména u Newtonova gravitačního zákona, který po tři století postačil k popisu gravitačního působení v okolí zeměkoule. Pak ovšem přišel Albert Einstein a svou obecnou teorií relativity popsal gravitaci obecněji, a vzal v úvahu i jevy, o kterých nemohl mít Newton ani tušení – nepředstavitelné rozměry vesmíru a těles, která v něm existují, působení gravitace na světlo či na tvar prostoročasu. Autor se věnuje i nedávnému zachycení gravitačních vln, které Einstein předpověděl v době, kdy neexistovaly nástroje, jak jeho předpověď potvrdit či vyvrátit.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+