Time out

Zveřejněno dne 14. 12. 2018
Kávové Vánoce
S prvním poletujícím sněhem je ten správný čas připustit si, že Vánoce již skutečně klepou na dveře. Pokud i vy uvažujete o kávových dárcích pro své blízké, nechte se pozvat do vybraných pražíren, kde můžete sehnat kávu, kávové technologie či dárkové poukazy.Z brněnských pražíren vás zveme do Caffé del Saggio na Helceletově 2, která je jednou z nejstarších v Brně. Svoji kávu nabízí také v kavárně Kávová hvězda na Jezuitské 3, tedy přímo v centru města. Brněnskou rodinnou pražírnou je Penerini coffee na Palackého třídě 60, kde se nachází i espresso bar s prodejnou široké nabídky kávového příslušenství i domácích kávovarů. 

Máte-li v plánu nějaké předvánoční výlety, mrkněte na www.tydenkavy.cz, kde v mapě podle filtru naleznete pražírny z celé republiky. Mezi ty mimobrněnské, spojené s jednodruhovou kávou, patří Jizba Luhačovice nebo Amáres coffee – pražírna kávy Poděbrady. Pokud je vašemu srdci blízká tradiční turecká džezva, pak vás bude zajímat Hamwi Café v Praze, kde se na ni specializují. V Plzni to pak bude Orient Coffee, kde se běžně setkáte nejen s džezvou a příslušenstvím na její přípravu, ale pražič Goran Jozić zde také nabízí denně až pět různých druhů káv připravovaných na espressu.

Adventní trhy kávy se konají 9. prosince od 10.00 do 20.00 v prostorách Black Box Cafe na adrese Kounicova 20 v Brně. Kromě toho, že zde několik pražíren postaví svůj prodejní stánek, budou se se svou kávou střídat nejen na espresso i filtračním baru, ale i u cuppingového stolu. Formou cuppingu zde můžete degustovat a následně také objednat kávu i z pražíren, které se osobně akce účastnit nemohou. Více na webu či FB Týdne kávy.

Přejeme vám příjemné a poklidné (nejen kávové) Vánoce, stejně jako celý předvánoční čas.

Za Týden kávy Kačka Eichi Bilíková
Foto: Dáša Husarová

Kačka Eichi Bilíková
Článek otištěn v Kult 12/18
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Anthony Zee
O gravitaci. Stručné pojednání o závažném tématu
Argo, Dokořán
Gravitace je jednou ze čtyř základních fyzikálních sil; je nejnápadnější – ani naprostý laik nepřehlédne, že věci padají k zemi – a paradoxně zároveň nejslabší (gravitace celé zeměkoule nedokáže strhnout maličký magnet z ledničky). Autor vykládá vztah gravitace a ostatních sil, rekapituluje, jak byla gravitace vnímána a vykládána, a zastavuje se zejména u Newtonova gravitačního zákona, který po tři století postačil k popisu gravitačního působení v okolí zeměkoule. Pak ovšem přišel Albert Einstein a svou obecnou teorií relativity popsal gravitaci obecněji, a vzal v úvahu i jevy, o kterých nemohl mít Newton ani tušení – nepředstavitelné rozměry vesmíru a těles, která v něm existují, působení gravitace na světlo či na tvar prostoročasu. Autor se věnuje i nedávnému zachycení gravitačních vln, které Einstein předpověděl v době, kdy neexistovaly nástroje, jak jeho předpověď potvrdit či vyvrátit.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+