Výstavy

Zveřejněno dne 28. 10. 2018
Jak to bylo před sto lety...
Konec první světové války a vznik Československé republiky je tématem nové výstavy Podhoráckého muzea v Předklášteří. Tato pobočka Muzea Brněnska pořádá od 30. října 2018 do 20. ledna 2019 závěrečnou část pětiletého projektu o Velké válce a jejím vlivu na život obyvatelstva regionu Tišnovsko.


Kromě obecných válečných událostí je v každé části projektu kladen důraz na speciální problematiku: na podmínky vojáků na frontě, na prožívání války v zázemí, na ošetřování a léčení, na vznik československého vojska v zahraničí. Vyvrcholením je založení samostatného státu a zveřejnění této události v Tišnově a okolí. Na výstavě jsou použity dokumenty, dobové předměty, fotografie, tiskoviny a nechybí ani figuríny výjevu návratu vojáků domů.

První světová válka - rok 1918 je komorní instalace připomínající dramatickou dobu, která se dotkla každé vrstvy obyvatelstva a nějakým způsobem také každé rodiny.

Výstava bude oficiálně zahájena v neděli 28. října 2018 v 14.30.

Srdečně zvány jsou také rodiny s dětmi - nechybí prostor pro dětskou dílnu.

Otevírací doba Podhoráckého muzea:
úterý - neděle 8.00 – 12.00 a 12.30 – 16.00

První světová válka - rok 1918
Podhorácké muzeum
30. října 2018 – 20. ledna 2019
www.predklasteri.muzeumbrnenska.cz


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Peter May
Ochráním tě
Host
Manželé Niamh a Ruairidh Macfarlaneovi vlastní hebridskou luxusní oděvní značku Ranish Tweed. Když se společně vypraví na služební cestu do Paříže, Niamh se nečekaně dozví o manželově poměru s ruskou módní návrhářkou a vzápětí se stane svědkem toho, jak Ruairidh i s milenkou zahyne při výbuchu bomby. Zatímco se pařížští policisté i jejich skotští kolegové pouštějí do vyšetřování, Niamh se v žalu vrací domů na ostrov Lewis. Začne se probírat vzpomínkami na svůj život s Ruairidhem a zoufale se snaží odhalit, kdo by proti jejímu manželovi mohl něco mít. Hlavní podezřelé se na ostrov Lewis vydává sledovat detektivní vyšetřovatelka Sylvia Braqueová. Jedna žena se zaobírá minulostí, druhá je ponořena do vyšetřování. Obě se však postupně přibližují k nepříteli s vražednými úmysly.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+