Výstavy

Zveřejněno dne 28. 10. 2018
Jak to bylo před sto lety...
Konec první světové války a vznik Československé republiky je tématem nové výstavy Podhoráckého muzea v Předklášteří. Tato pobočka Muzea Brněnska pořádá od 30. října 2018 do 20. ledna 2019 závěrečnou část pětiletého projektu o Velké válce a jejím vlivu na život obyvatelstva regionu Tišnovsko.


Kromě obecných válečných událostí je v každé části projektu kladen důraz na speciální problematiku: na podmínky vojáků na frontě, na prožívání války v zázemí, na ošetřování a léčení, na vznik československého vojska v zahraničí. Vyvrcholením je založení samostatného státu a zveřejnění této události v Tišnově a okolí. Na výstavě jsou použity dokumenty, dobové předměty, fotografie, tiskoviny a nechybí ani figuríny výjevu návratu vojáků domů.

První světová válka - rok 1918 je komorní instalace připomínající dramatickou dobu, která se dotkla každé vrstvy obyvatelstva a nějakým způsobem také každé rodiny.

Výstava bude oficiálně zahájena v neděli 28. října 2018 v 14.30.

Srdečně zvány jsou také rodiny s dětmi - nechybí prostor pro dětskou dílnu.

Otevírací doba Podhoráckého muzea:
úterý - neděle 8.00 – 12.00 a 12.30 – 16.00

První světová válka - rok 1918
Podhorácké muzeum
30. října 2018 – 20. ledna 2019
www.predklasteri.muzeumbrnenska.cz


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Sojka
Učitel je ve třídě sám
Artes Liberales
Próza Učitel je ve třídě sám nepřináší zážitky ze školních lavic, jak bychom se mohli domnívat, nahlíží naopak na středoškolský svět z opačné strany: čtenáři se dostane jedinečná příležitost vidět vše očima učitele, a to od žáků přes kolegy a nadřízené až k zakořeněné byrokracii a nesmyslnosti mnohých inovací. Tato ojedinělá kniha odvážně (mnohdy s jiskřivým humorem) pootevírá dvířka do zákulisí, kam se žák ani rodič běžně nedostanou.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+