Divadla

Zveřejněno dne 22. 10. 2018
Brno patří Janáčkovi!
Mezinárodní hudební festival Janáček Brno vstupuje již do 6. ročníku a ten letošní, věnovaný 100. výročí české státnosti, bude skutečně mimořádný! Diváky čeká kompletní uvedení Janáčkova jevištního díla v podání předních zahraničních souborů i všech tří českých národních divadel. Národní divadlo Brno zahájí festival novou inscenací Příhod lišky Bystroušky, s pražským Národním divadlem se vypravíme po stopách pana Broučka a Národní divadlo moravskoslezské představí zřídka uváděnou operu Osud.Bez smrti nelze žít. Celé dílo je spojeno s transcendentnem a transcendentální energií. Ale nakonec zbude jen černá díra. Taková je vize Janáčkovy Věci Makropulos maďarského filmového režiséra Kornéla Mundruczó, s níž na festival přijíždí Vlámská opera. Poprvé se v ČR představí Velšská národní opera s inscenaci Z mrtvého domu Davida Pountneyho pod taktovkou Tomáše Hanuse. Velké divadlo Stanislawa Moniuszka z Poznaně uvede slavnou Její pastorkyňu Alvise Hermanise, inspirovanou dílem Alfonse Muchy. 

To však zdaleka není všechno – scénická verze Zápisníku zmizelého, Janáčkova kantáta Amarus s Pavlem Černochem, dva velké symfonické koncerty, klavírní recitál slavného britského skladatele Thomase Adèse, první Janáčkovy opery v podání studentů Konzervatoře a souboru Opera Diversa a další. Na své přijdou i milovníci moravského folklóru, neboť tři koncerty jsou věnovány Janáčkovi – sběrateli lidové hudby.

Prodej vstupenek je v plném proudu a pro diváky je připraven zvýhodněný Festivalový pas, stejně jako řada doprovodných akcí pro malé i velké. Více na www.janacek-brno.cz.

Mezinárodní hudební festival Janáček Brno
Brno
17. listopadu - 5. prosince 2018
www.janacek-brno.cz

PR
Článek otištěn v Kult 10/18
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jennifer Ackermann
Genialita ptáků
Kazda
Jak mohou ptáci vytušit, že se blíží bouře, o které my zatím nemáme sebemenší ponětí? Jak najdou cestu do tisíce kilometrů vzdálených míst, když tam nikdy nebyli? Jak dovedou přesně napodobit složité zpěvy desítek dalších druhů? Jak si po šesti měsících pamatují, kam si na ploše o velikosti stovek čtverečních kilometrů ukryli potravu? Autorka sesbírala nejnovější poznatky a vytvořila srozumitelný celek. Nezapomněla přidat svůj typický humor, čtivost a nadhled. Ať už jste kdokoli, sousloví ptačí mozeček budete po přečtení této knihy chápat zcela jinak.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+