Hudba

Zveřejněno dne 26. 6. 2018
Kytarový festival Mikulov
Mikulov se ve druhém červencovém týdnu opět stane centrem kytarového dění –  ve dnech 8. –  14. 7. se zde uskuteční 32. ročník mezinárodního kytarového festivalu Mikulov 2018. Mikulovský kytarový festival patří již tři desítky let k nejvýznamnějším akcím svého druhu nejen v České republice, ale i v celém středoevropském regionu. Tak jako v minulých letech nabídne i letos řadu přednášek, seminářů a workshopů s kytarovou tématikou, výuku v mistrovských třídách a také 9 koncertů vynikajících světových interpretů i účastníků festivalu.
Hlavním cílem festivalu je představit domácímu publiku i zahraničním účastníkům špičkové osobnosti světa nejen klasické kytary a zpřístupnit naší odborné i laické veřejnosti informace o nejnovějších trendech v oblasti tvorby a interpretace kytarové hudby. Této možnosti každoročně využívají desítky aktivních účastníků především z řad posluchačů konzervatoří a vysokých hudebních škol. Odpolední a večerní koncerty v prostorách mikulovského zámku jsou určeny široké veřejnosti.

Letošním festival bude ve znamení jak českých, tak i mikulovských debutů, vůbec poprvé se v rámci festivalového programu představí kytarista Joaquín Clerch (Kuba/Německo), kytarové duo Artis (Julia & Christian Zielinski, Německo), vítěz mezinárodní soutěže ve Vídni You Wu (Čína) či fenomenální brazilský kytarista Yamandu Costa. Nezapomenutelnými zážitky budou i koncerty loutnisty Rolfa Lislevanda (Norsko) či polského kytaristy Łukasze Kuropaczewského. Na závěrečném koncertu festivalu se v ojedinělém projektu 4+2 představí kytarové duo Siempre Nuevo (Patrick Vacík & Matěj Freml) se smyčcovým kvartetem Epoque Quartet (ČR).

Odpolední koncerty budou letos výhradně patřit účastníkům festivalu a kytarovému orchestru "Mikulovská filharmonie" pod vedením Martina Schwarze (Rakousko). Mezi lektory mistrovských tříd budou vedle výše jmenovaných umělců působit Massimo Felici (Itálie), Thomas Offermann (Německo), Petr Saidl (ČR) a Jens Wagner (Německo). Kurzy Alexandrovy techniky povede Michael Parkinson (Velká Británie/Rakousko). Akreditované kurzy pro pedagogy základních uměleckých škol letos povede Rostislav Coufal (ČR) a Jens Wagner (Německo). Výsledky své práce představí řada evropských stavitelů mistrovských koncertních kytar.

Festival pořádá občanské sdružení Kytarový festival Mikulov, z. s., ve spolupráci s Regionálním muzeem v Mikulově za významné podpory Města Mikulov a Jihomoravského kraje. Podrobné informace o letošním ročníku získáte na internetových stránkách http://www.gfmikulov.com


Program odpoledních koncertů (17.17 hodin, Zámek  Nástupní sál):

13. 7.    Koncert účastníků festivalu
14. 7.    Účastníci festivalu a kytarový orchestr účastníků Mikulovská filharmonie (dirigent Martin Schwarz, Rakousko)

Program večerních koncertů (20.20 hodin, Zámek - Nástupní sál, 11. a 14. 7.  Velký zámecký sál):

8. 7.      Joaquín Clerch (Kuba/Německo), kytara
9. 7.      Duo Artis (Německo), kytarové duo
10. 7.    Rolf Lislevand (Norsko), theorba, barokní kytara
11. 7.    Yamandu Costa (Brazílie), kytara
12. 7.    Łukasz Kuropaczewski (Polsko), kytara
13. 7.    You Wu (Čína), kytara
14. 7.    4+2 Duo Siempre Nuevo & Epoque Quartet  (ČR), kytarové duo
& smyčcové kvarteto
Na odpolední koncerty je vstup zdarma, na večerní koncerty činí vstupné 150/80 Kč s výjimkou koncertu 11. 7., kde výše vstupného činí 200 Kč (rezervace doporučena).

Předprodej vstupenek v síti TICKETPORTAL, tel. +420 224 091 439

https://www.ticketportal.cz/NEvent/KYTAROVY_FESTIVAL_MIKULOVRedakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Sojka
Učitel je ve třídě sám
Artes Liberales
Próza Učitel je ve třídě sám nepřináší zážitky ze školních lavic, jak bychom se mohli domnívat, nahlíží naopak na středoškolský svět z opačné strany: čtenáři se dostane jedinečná příležitost vidět vše očima učitele, a to od žáků přes kolegy a nadřízené až k zakořeněné byrokracii a nesmyslnosti mnohých inovací. Tato ojedinělá kniha odvážně (mnohdy s jiskřivým humorem) pootevírá dvířka do zákulisí, kam se žák ani rodič běžně nedostanou.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+