Time out

Zveřejněno dne 20. 2. 2018
VEGAN SWEET BAR
Otevřeli teprve minulý rok v srpnu a již po čtyřech měsících od otevření excelují prvním místem v celorepublikové anketě o nejlepší veganský podnik. Předčili například známý Plevel z Prahy. Těší se oblibě i věhlasu, navíc nejsou jen vyhlášenou veganskou cukrárnou, dopřát si zde můžete i šálek kávy. Nahlédněte a přivoňte s námi blíže.


Velký a přívětivě světlý prostor na adrese Orlí 27 se nachází jen kousek od Malinovského náměstí, nedaleko Měnínské brány. Jdete–li kolem, nemůžete si nevšimnout lákavě vypadající vitríny s pestrobarevnými dorty či donuty. Mnoho příznivců na tuto adresu však chodí cíleně a vrací se sem nejen kvůli chutným produktům, ale i díky samotné filozofii a konceptu podniku.

Milá a usměvavá obsluha, ale také vůně vás přivítá již ve dveřích. Objednáte si na baru, protože budete potřebovat chvíli vybírat, pokud snad již nemáte svého favorita, za kterým se sem vracíte. Se začátkem roku se zde objevila také novinka s názvem Croissant donut, kterou v roce 2013 v newyorské cukrárně představil Dominique Ansel. Výroba této kombinace francouzského croissantu a americké koblihy trvá tři dny a prý bude brzy také součástí běžné nabídky. 

Je libo ke sladkému zákusku kávu? Může být. Kávu zde nabízí od lokální pražírny Rusty Nails. Aktuálně bylo možné ochutnat El Salvador. Kávu jsme chtěli ochutnat, tak jsme zvyklí, tedy  připravenou jako espresso a cappuccino, které jsme výjimečně ochutnali s kokosovým mlékem, protože ve vegan podniku skutečně kravské mléko nenajdete. S oběma kávami jsme byli velmi spokojeni, stejně jako s dobrotami, které jsme zde ochutnali.

A pokud patříte mezi ty, kteří se už nyní těší na teplé jako či na léto samotné, těšte se také na 16 druhů zmrzliny, které pro vás má VEGAN SWEET BAR připraveny již nyní, neboť u kvalitní zmrzliny plné ovoce bez éček a chemie příběh tohoto podniku začal.
pondělí – sobota 9:00 – 19:00 

Kateřina Eichlerová
Článek otištěn v Kult 02/18
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Marek Najbrt
Prezident Blaník - DVD
Falcon
Celovečerní film Prezident Blaník vypráví příběh lobbisty Antonína Blaníka, který se rozhodne kandidovat na prezidenta České republiky. Hlavní hrdina Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i sto tisíc podpisů. Kandidaturu na Hrad však nakonec nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp. Celovečerní film navazuje na úspěšný seriál Kancelář Blaník.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+