Time out

Zveřejněno dne 20. 2. 2018
VEGAN SWEET BAR
Otevřeli teprve minulý rok v srpnu a již po čtyřech měsících od otevření excelují prvním místem v celorepublikové anketě o nejlepší veganský podnik. Předčili například známý Plevel z Prahy. Těší se oblibě i věhlasu, navíc nejsou jen vyhlášenou veganskou cukrárnou, dopřát si zde můžete i šálek kávy. Nahlédněte a přivoňte s námi blíže.


Velký a přívětivě světlý prostor na adrese Orlí 27 se nachází jen kousek od Malinovského náměstí, nedaleko Měnínské brány. Jdete–li kolem, nemůžete si nevšimnout lákavě vypadající vitríny s pestrobarevnými dorty či donuty. Mnoho příznivců na tuto adresu však chodí cíleně a vrací se sem nejen kvůli chutným produktům, ale i díky samotné filozofii a konceptu podniku.

Milá a usměvavá obsluha, ale také vůně vás přivítá již ve dveřích. Objednáte si na baru, protože budete potřebovat chvíli vybírat, pokud snad již nemáte svého favorita, za kterým se sem vracíte. Se začátkem roku se zde objevila také novinka s názvem Croissant donut, kterou v roce 2013 v newyorské cukrárně představil Dominique Ansel. Výroba této kombinace francouzského croissantu a americké koblihy trvá tři dny a prý bude brzy také součástí běžné nabídky. 

Je libo ke sladkému zákusku kávu? Může být. Kávu zde nabízí od lokální pražírny Rusty Nails. Aktuálně bylo možné ochutnat El Salvador. Kávu jsme chtěli ochutnat, tak jsme zvyklí, tedy  připravenou jako espresso a cappuccino, které jsme výjimečně ochutnali s kokosovým mlékem, protože ve vegan podniku skutečně kravské mléko nenajdete. S oběma kávami jsme byli velmi spokojeni, stejně jako s dobrotami, které jsme zde ochutnali.

A pokud patříte mezi ty, kteří se už nyní těší na teplé jako či na léto samotné, těšte se také na 16 druhů zmrzliny, které pro vás má VEGAN SWEET BAR připraveny již nyní, neboť u kvalitní zmrzliny plné ovoce bez éček a chemie příběh tohoto podniku začal.
pondělí – sobota 9:00 – 19:00 

Kateřina Eichlerová
Článek otištěn v Kult 02/18
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Catherine Merridale
Lenin ve vlaku
Argo
Kniha sleduje průběh Leninovy cesty z curyšského exilu přes válkou rozvrácené Německo na sever k hranicím Laponska až po závěrečné nadšené uvítání revolučními davy na Finském nádraží v Petrohradu. Autorka v ní propojuje příběh zaplombovaného vlaku i jeho svérázných cestujících s liberální únorovou revolucí v Rusku. Při putování Lenina vracejícího se po mnoha letech do vlasti využívá nepřebernou škálu soudobých svědectví. Nebýt geniálního nápadu několika německých úředníků umožnit nejproslulejšímu revolučnímu radikálovi V. I. Leninovi, ukrývajícímu se v neutrálním Švýcarsku, odcestovat do vlasti, pak by možná v Rusku nedošlo k rozpoutání takového chaosu, jenž nakonec vedl k rozvrácení země a nastolení brutální bolševické diktatury.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+