Své obrazy zde představí Žaneta Zielgerová. Nejvíce je jí blízká výtvarná technika suchého pastelu, se kterým pořádá jednodenní výtvarné kurzy „Pan Suchý Pastel“.
Aktivně maluje a pořádá výstavy. Její první výstava pod názvem „Život... aneb na tý louce zelený“ doprovodila operetu Nového operetního Studia v Divadle Reduta a s tímto spolkem také navázala úzkou spolupráci v oblasti produkce. Další výstavy se konaly v renesančním paláci Domu pánů z Lipé, v secesním domě Café Tivoli nebo v kavárně Chat Noire. Autorka studovala arteterapii na Masarykově univerzitě. Mnohé zkušenosti získala v kurzech automatické kresby, ve Výtvarné škole Brno a v arteterapeutických ateliérech. Věnuje se také arteterapeutickým ateliérům pro ženy, ve kterých nachází krůček po krůčku svou vnitřní sílu, odvahu a pravé já. Její velkou zálibou je tanec, který vyučuje děti v mateřských, základních školách a dobrovolnickou formou v SOS dětské vesničce Brno-Medlánky.
Na vernisáži vystoupí pěvecký soubor Izmael. Ten funguje při Českobratské církvi evangelické Klobouky u Brna a má přes dvacet členů širokého věkového rozpětí. Zpívá vícehlasé klasické, ale i moderní písně s duchovní tematikou. Vrcholem jejich pěvecké sezóny je tradiční vánoční koncert v evangelickém kostele v Kloboukách, kam chodí i několik set diváků. Dále zpívá při různých příležitostech jak v Kloboukách, tak i v širokém okolí.