Výstavy

Zveřejněno dne 30. 9. 2017
Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže práci nejsilnějšího robota na světě
Začátek října bude na brněnském výstavišti tradičně patřit průmyslu. Na 59. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu se představí 1630 firem z 29 států, například z Německa, Číny či partnerské země Indie. Vystavovatelé přivezou novinky z oblasti automatizace a robotizace. Návštěvníky určitě zaujme také výstava exponátů z 3D tisku, automatizovaná balicí linka nebo ElectroPark.
 


Jen několik centimetrů velké součástky, ale i stokilové roboty uvidí od 9. do 13. října návštěvníci Mezinárodního strojírenského veletrhu na brněnském výstavišti. 

Lidé se mohou těšit třeba na nejsilnějšího robota na světě, kterého přiveze firma FANUC. „Jeho rameno si poradí s nákladem těžkým až 2,3 tuny, což odpovídá osobnímu autu i s řidičem,“ informoval mluvčí veletrhu Jiří Erlebach.

Velkou koncentraci technologických novinek uvidí zájemci také v ElectroParku, který se nachází v pavilonu Z. „Představí se tam nejmodernější technologie, které se používají v současných strojírenských provozech,“ nastínil mluvčí. Kontrastem bude vedlejší expozice Elektrotechnické asociace České republiky, kde si lidé prohlédnou historické přístroje ze začátku dvacátého století.
 
Linka zabalí hračky pro děti
 
Stejný pavilon hostí také výstavu exponátů z 3D tisku, která je mezi návštěvníky vyhledávanou atrakcí. „Jen o několik metrů dál pak bude v provozu balicí linka GABEN PACKAGING LIVE, která ukáže, jak vypadá automatizace v praxi,“ sdělil Erlebach. Stejně jako loni zabalí i letos hračky, které poputují k dětem. Tentokrát potěší nejmenší v nemocnicích.
 
Na své si přijdou i milovníci technologií v dopravě. „České vysoké učení technické bude mít ve své expozici třeba třistakilové letadlo. Brněnské Vysoké učení technické zase představí pneumobil Javelin nebo mobilní tester automobilových tlumičů,“ uvedl mluvčí. 
 
Studenti z jihomoravské metropole ukážou i další zařízení, která vznikala na školní půdě. „Jde například o minibagr na bateriový pohon,“ řekl Erlebach.
 
Mezinárodní účast okoření Indie
 
Veletrhu se zúčastní také množství zahraničních firem. „Přijedou z 29 zemí a bude jich téměř 800. Silně zastoupené bude mít například Německo, Francie nebo loňská partnerská země Čína,“ podotkl mluvčí.
 
Její štafetu letos přebírá Indie, ze které se představí zhruba 100 firem. „Zájemci uvidí v pavilonu A moderní techniku, ale také ochutnají speciality z kuchyně této asijské země,“ láká Erlebach. 
 
Mezinárodní strojírenský veletrh je otevřen každý den od devíti hodin. První čtyři dny se jeho brány zavírají v osmnáct hodin, poslední den už v šestnáct hodin. Nejvýhodnější vstupné pořídíte přes internet za 220 korun, na místě je základní vstupenka o 50 korun dražší. Více informací se lidé dozvědí na www.bvv.cz/msv.


PR
Článek otištěn v Kult 10/17
 Přidejte k článku první komentář >> 
Reklama:

Novinky:
Hany Abud-Assad
Hora mezi námi - DVD
Cinemart
Alex je fotoreportérka, která spěchá na vlastní svatbu. Zaskočí ji však nečekané potíže, pravidelné lety jsou kvůli blížící se bouři zastaveny. Na letišti se setká s Benem, lékařem spěchajícím na důležitou operaci. A tak tito dva náhodní spolucestující považují za velké štěstí, když najdou pilota malého letadla, který je ochoten s nimi odletět. Ale jejich radost vyprchá v okamžiku, kdy pilot za letu dostane mrtvici a letadlo se zřítí na zem. Tím se tito dva spolucestující, kteří se poprvé setkali až na letišti, ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Podlehnou zraněním těla a duše, nebo ve zdánlivě beznadějné situaci znovu uvěří v důvěru a lásku? A pokud přežijí, dokáží se vrátit do svých životů?
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+