Time out

Zveřejněno dne 11. 8. 2017
Napoleonské hry 2017
Přijďte v sobotu 12. srpna na slavkovský zámek připomenout si dobu francouzského císaře Napoleona I. Pořádáním této akce pořadatelé navazují na tradici letních slavkovských her z období první republiky, kterými si obyvatelé připomínali události z roku 1805 a Napoleonův pobyt na zdejším zámku. Město Slavkov u Brna, zámek Slavkov-Austerlitz, projekt Napoleonská Morava a spolek  Acaballado®, z. s., společně rozvíjejí tradici, která patří k nejvýznamnějším nejen v regionu, ale i v celé republice a pro kterou se vžil název Napoleonské hry.
Program není sevřen konkrétním dramaturgickým příběhem. Jedná se o volnou akci zaměřenou na provedení ukázek vojenského výcviku a přispění k příjemnému prožití dne jak ze strany účastníků, tak i návštěvníků města Slavkov. Každý ročník nově připomínáme některou z historických postav spjatých s napoleonskými válkami. Letošní ročník je věnován synovi císaře Napoleona králi římskému Napoleonovi II., pro kterého se vžilo označení Orlík.

K vidění budou dobové tábory z období napoleonských válek, v zámeckém parku budou téměř po celý den probíhat ukázky výcviku jednotlivých druhů zbraní, přehlídky uniforem a praporů. Vyvrcholením vojenské části Napoleonských dnů bude bitevní střet v zámeckém parku připomínající letošní 205. výročí bitvy u Borodina.

Slavkovské Napoleonské dny jsou rovněž spjaty s prezentací a ochutnávkou vín, která v jejich průběhu rovněž proběhne, a tradičním jarmarkem.

Večer bude následovat ojedinělá empírová slavnost připomínající život tehdejší aristokracie. Celý večer bude zakončen komorním ohňostrojem mistra ohně pana Ivana Martínka.

Vstupné pro dospělé je 80 Kč, děti do 130 cm mají vstup zdarma. Rodinné vstupné je 200 Kč. Samostatně je vstupné na večerní Empírovou slavnost, kdy je cena 150 Kč na osobu a 300 Kč rodinné. Na večer je vstup omezen na 300 návštěvníků.

Program
10:00 hod. – slavnostní nástup všech vojsk
11:00 hod. – živý obraz: představení římského krále Napoleona II.
12:00 hod. – hromadná sabrage (otevření láhve sektu šavlí) jezdci na koních
13:00 hod. – živý obraz: dobový piknik empírové aristokracie
14:00 hod. – živý obraz: odjezd poselstva císařovny s obrazem Orlíka do Ruska
15:00 hod. – ukázky výcviku  
16:00 hod. – bitevní ukázka „Tam někde u Borodina 1812“
19:30 hod. – empírová slavnost krále římského
21:45 hod. – komorní ohňostroj Ugarte

Účastníci
Předpokládá se účast 200 osob v dobových uniformách a kostýmech z období napoleonských válek, reprezentujících armády Francie, Polska, Rakouska a Ruska a jejich zázemí.

Pořadatel
Acaballado, z. s., ve spolupráci se zámkem Slavkov-Austerlitz
Kontakt: Ivan Vystrčil, tel. 777700888 – hlavní organizátor; Šárka Fialová, tel. 774 056 415 – produkce


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Reklama:

Novinky:
Robin Hawdon
Přežijí jen nejsilnější
XYZ
Existuje Bůh? Jsou věda a náboženství neslučitelné? Moderní detektivka, historický popis bojů jednoho z největších vědců světa a špionážní příběh druhé světové války, vše v jednom románu. Překvapivě samotný Charles Darwin, jehož evoluční teorie více než cokoli jiného vyvolávala tyto základní otázky, se zdržel jakýchkoli dalších debat na tato témata ze strachu před ještě větším rozruchem. Ale předpokládejme, že ve skutečnosti své závěry sepsal a uchoval je jako tajné dodatky ke svému zásadnímu dílu O původu druhů.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+