Time out

Zveřejněno dne 12. 8. 2017
Cibulové slavnosti v lázeňském městečku Laa an der Thaya

Od pátku 18. do neděle 20. srpna se v rakouském lázeňském městečku Laa an der Thaya na česko-rakouských hranicích, jen 50 minut jízdy z Brna (dostupné i přímou autobusovou linkou č. 104) a necelé tři hodiny jízdy z Prahy, koná další ročník vyhlášených Cibulových slavností (http://www.zwiebelfest.at

http://www.facebook.com/Zwiebelfest-Laa-240134379352919).Slavnosti nabízejí tradičně bohatý program pro celou rodinu sestávající z různých výstav (např. historických traktorů, regionálních potravin, kočárů), vyhlášeného regionálního občerstvení, ochutnávek a prodeje regionálních produktů, hudebního programu na náměstí a v historickém centru lázeňského městečka Laa, trhů s místními tradičními produkty, programu pro děti (líčení, malování, hry, dětské hřiště s obří skluzavkou, lukostřelba, autodrom a dětský vláček), tanečních vystoupení, horolezecké stěny, prohlídek historické části Laa s průvodcem nebo autobusových výletů zdarma do vesniček Grossharras či Falkenstein s prohlídkou vinných sklepních uliček a výletů taxíkem na rodinná cibulová pole rodiny Eigner s prohlídkou.

Vedle hlavního večerního hudebního programu na náměstí v Laa bude vrcholem oslav sobotní soutěž o nejtěžší cibuli v regionu Laa a okolí (celý region je kromě vína vyhlášen právě pěstováním cibule), podle které mají také slavnosti jméno (Zwiebelfest). Začíná ve 13:30 hodin, soutěž v loupání cibule je od 16:00 hodin a v neděli od 15:00 hodin bude tzv. Cibulový štafetový běh. Vstup na Cibulové slavnosti je zdarma. Kompletní program Cibulových slavností 2017 v češtině najdete ke stažení na adrese http://www.zwiebelfest.at, popř. se můžete informovat telefonicky na čísle +43(0) 2522 2501–52.

Nabídka termálního lázeňského komplexu Therme Laa je opravdu široká: termální bazény, venkovní vířivka, vodopády, solný venkovní bazén s teplotou 36 °C a podvodní hudbou, velký venkovní bazén s teplotou 22–24 °C s podvodními světly, 90m tobogán, zrekonstruovaný a rozšířený saunový svět s plochou 1500 m² (borovicová sauna, finská sauna s panoramatickým výhledem, vonná parní lázeň, nově vybudovaný venkovní termální bazén a venkovní ochlazovací bazén, saunové nálevy a procedury se solí, medem, krémem, originální procedura s konopným mlékem, bylinkové sanatorium, aromatická sauna), rodinná textilní sauna „Laaská džungle“, masážní programy, péče o tvář i celé tělo. Dále na vás čeká dětský svět a dětské bazény s rodinnými lehátky, velké pískoviště se zastíněním, skákací hrad, dětské animátorky, vodní gymnastika, restaurace, louka s pohodlnými lehátky a slunečníky, beach volejbal, stolní tenis, letní bar.

Od konce loňského roku doplňuje nabídku komplexu Therme Laa nově otevřená exkluzivní oáza klidu Silent Spa na celkové ploše 3600 m². Centru Silent Spa, skládajícího se ze čtyř elips, dominuje osmihranná věž uprostřed průchozího vodního světa, ve kterém se o výjimečnou atmosféru stará třípatrová kaskádová fontána. Elipsy jsou odlišně vybaveny a nabízejí vedle pohodlných lehátek pro zklidnění a relaxaci také bazén se slanou vodou, solnou prožitkovou místnost, místnosti pro procedury ve dvou (Spa-suiten) a parní lázeň. Tuto jedinečnou stavbu doplňují prvotřídní saunovací část s výjimečnými nálevovými ceremoniály, tělocvična a také restaurace a bar.

Fotografie z předchozích ročníků Cibulových slavností: http://www.facebook.com/pg/Zwiebelfest-Laa-240134379352919/photos.


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Reklama:

Novinky:
Meik Wiking
Lykke. Tajemství nejšťastnějších lidí na světě
Jota
Zapojte se do revolučního tažení za štěstím! Autor světového bestselleru Hygge – Prostě šťastný způsob života přichází s dalšími inspirativními nápady a návrhy, jak dosáhnout většího štěstí. Vezme nás na výpravu za pokladem jménem Lykke, tedy hledáním a nalézáním dobra, které ve světě kolem nás ještě je.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+