Time out

Zveřejněno dne 25. 8. 2017
Čejkovické bylinkové slavnosti
První zářijová neděle (3. 9. 2017) patří tradičně Čejkovickým bylinkovým slavnostem. Brány společnosti SONNENTOR se letos návštěvníkům otevřou již po osmé, aby si užili den plný příjemných vůni, ochutnávek čajů a bohatý program pro děti i dospělé. Při zážitkové exkurzi ve výrobě čajů mohou shlédnout zrození nálevového sáčku a při poslechu cimbálové muziky oslavit se SONNENTOREM jubilejní 25. výročí od jeho založení.Letošní osmý ročník se ponese v duchu oslav 25. výročí od založení českého SONNENTORU. V čejkovickém areálu, který se nachází nad Templářskými sklepy v prostředí okolních vinohradů, se mohou návštěvníci těšit na zážitkovou exkurzi ve výrobě čajů a nahlédnout do tajů výroby nálevového čajového sáčku, od výkupu bylinek přes jejich zpracování až po samotné balení. Všudypřítomná dobrá nálada, příjemné prostředí, milí lidé, báječné bioprodukty a zajímavý program pro děti i dospělé přilákali minulý rok více než 8000 návštěvníků.

Součástí letošního bohatého programu bude připraven tradiční biojarmark, odborné přednášky Margit Slimákové o zdravém stravování, diskuze s pěstiteli a četné ochutnávky čajů. Zvláště pro děti, ale také dospělé zde bude připraveno divadelní představení Víti Marčíka, dále vystoupení dětského folklorního souboru a spousta dalších zajímavých i naučných aktivit a tradičních řemesel. Ti, kteří si budou chtít vychutnat opravdu vytříbené čajové speciality, vynikající dezerty, domácí zmrzlinu nebo jedinečnou kávu s láskou připravenou od našich baristů, mohou zavítat do útulného prostřední našeho čajového salonu s kavárnou Čas na čaj. Ty, kteří se budou chtít pokochat krásným výhledem do okolí, čeká v areálu SONNENTOR Vyhlídka na výsluní. V Přírodní zahradě sv. Hildegardy si zase můžete vyzkoušet znalosti bylin
Návštěvníci se mohou osobně setkat a popovídat si se zakladatelem rakouského SONNENTORU nebo s českými zástupci o návratu ke kořenům, o spolupráci s bio pěstiteli a farmáři i o férových a přímých projektech SONNENTORU po celém světě.

Všudypřítomná vůně máty, meduňky, citronové trávy nebo kardamomu společně s tradiční Varmužovou cimbálovou muzikou dokreslí pohodovou a přátelskou nedělní atmosféru. Občerstvení bude zajištěno společností Rebio, provozovatelem vegetariánských biorestaurací v Brně. Na závěr dne bude připravena zajímavá tombola. Vstup zdarma.

Čejkovické bylinkové slavnosti

3. září 2017 od 10:30 hod.

Čejkovice u Hodonína

www.sonnentor.cz


Eva Svobodová
Článek otištěn v Kult 07/17
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Švankmajer
Hmyz - DVD
Cinemart
Poslední celovečerní film světově uznávaného režiséra Jana Švankmajera na téma divadelní hry Karla Čapka „Ze života hmyzu“. Vše se odehrává v jedné hospodě během zkoušky této hry. Vše je také po švankmajerovsku surrealistické - hmyz chová jako lidi a lidé jako hmyz.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+