MEDIA HILL

Zveřejněno dne 29. 4. 2015
Květnový kult. s Andreou Březinovou a Alešem Slaninou
Diváci Městského divadla Brno zvolili v anketě Křídla za nejoblíbenější herce A. Březinovou a A. Slaninu. Ti už ztvárnili bezpočet výrazných rolí, často jako divadelní partneři. Otázek na obě osobnosti nejen brněnského divadla se nabízelo více než dost...

Za přečtení ovšem bezpochyby stojí nejen titulní rozhovor. Recenzenti si tentokrát posvítili na všechny hlavní druhy umění. Zhodnocení se tak dostalo novému filmu klasika Kena Loache Jimmyho tančírna nebo výtečnému CD legendární české kapely Znouzectnost, ale vhodně i nejnovější inscenaci právě Městského divadla Brno Johnny Blue. Milovníci výstav a historie dvacátého století rozhodně neudělají chybu, když se zajdou podívat na expozici fotografií Ivana Kyncla v Moravském zemském muzeu. A co si v květnu přečíst? Dozvíte se, jestli za váš čas stojí například aktuálně zfilmovaný román Divočina.

Tradiční sadu anketních otázek tentokrát sice stručně, ale neméně zajímavě zodpověděla populární spisovatelka Petra Soukupová.

Milovníci kvalitní kávy a gastronomie obecně by si neměli nechat ujít články o Paolo Caffé, potažmo o staronové pizzerii La Patas v ulici U Leskavy.

Součástí magazínu je dále velké množství článků přibližujících možnosti uměleckého rozptýlení nejen v srdci Moravy a samozřejmě také obvyklý freetime, který čtenářům poradí při zařazování kulturních akcí do svého denního programu. Co dodat? Snad je tolik, že i květnový kult. rozhodně stojí za vaši pozornost.

Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:
Červnové číslo magazínu kult.
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 11. května 2015
Uzávěrka komerční inzerce: 18. května 2015
Datum vydání: 27. května 2015


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+