MEDIA HILL

nové číslo, právě vychází, nové recenze, tipy, kam do kina Brno, kam do divadlo Brno, vánoční trhy

Zveřejněno dne 28. 11. 2014
Prosincový kult. s Kateřinou Tučkovou
Obálku prosincového Kultu zdobí fotogenická tvář Kateřiny Tučkové. Žena, jejíž jméno se do obecného povědomí dostalo především díky její literární činnosti, se živí také jako kurátorka. Stala se patronkou výstavy lehce provokativně nazvané Brno - moravský Manchester, pořádané Moravskou galerií. Titulní rozhovor čísla se proto točí především kolem ní.

Do kina vstupuje nejnovější snímek slavné francouzské tvůrčí dvojice, Jeana a Luca Dardennových, Dva dny, jedna noc. Recenze divákům napoví, jestli se vyplatí zajít v prosinci do kina i na něj. Už od konce dubna běží v Jurkovičově vile výstava Krajinou Koncernovaného designu. Fanouškům zajímavých expozic, kteří ji zatím nenavštívili, proto následný text mimo jiné připomene, že na nápravu už mají pouze necelé čtyři měsíce.
Dále zjistí, že cestou na ni rozhodně neprohloupí, když jim ve sluchátkách bude hrát druhé album stále populárnější Muchy. A aby nebylo Kateřiny Tučkové v prosincovém Kultu málo, jedna z recenzí se věnuje adaptaci jejího románu Vyhnání Gerty Schnirch uváděné na prknech HaDivadla.

Čtenářsky vděčnou sadu anketních otázek tentokrát zodpovídá Stella Jones, zpěvačka, která krátce před Štědrým dnem vystoupí se svým gospelovým souborem v brněnské katedrále Petrov. A jak dokazuje rubrika Mlsná tužka, nejen zpěvaččini fanoušci udělají dobře, když se zajdou najíst do restaurace Jedna báseň v Jihlavské ulici.

Součástí magazínu je obvyklý freetime, s jehož pomocí si jistě každý také v posledním měsíci v roce najde to své kulturní rozptýlení. Navíc jej může v každém počasí hřát pocit, že stejně dobře se o rady k využití jeho volného času kult. postará i v roce následujícím.


Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:
Lednové číslo magazínu kult., pravděpodobně s přílohou plesy()
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 10. prosince 2014
Uzávěrka komerční inzerce: 18. prosince 2014
Datum vydání: 29. prosince 2014


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
nové číslo, právě vychází, nové recenze, tipy, kam do kina Brno, kam do divadlo Brno, vánoční trhy


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+