MEDIA HILL

nové číslo, program kin, divadel, Brno a kultura, recenze, novinky, soutěže

Zveřejněno dne 28. 2. 2014
Březnový kult. s Josefem Čadíkem
Březnové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s Josefem Čadíkem, zaměřeným především na nadcházející Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi. Samozřejmě v čísle nechybí ani pravidelný soubor aktuálních recenzí, tentokrát mezi nimi převažují ty divadelní.

Recenzenti magazínu kult. se hned dvakrát vydali do Městského divadla Brno. Na klasického Strýčka Váňu i muzikálového Mladého Frankensteina. A nutno dodat, že obě inscenace se povedly. Za návštěvu jistě stojí také netradiční vystoupení v HaDivadle, nazvané dlouze i jednoduše zároveň, a sice Hrajeme, tančíme, zpíváme – jsme tady! aneb Divadlo v pohybu. Ale nejen Brnem živ je člověk, jak ostatně napoví recenze druhého dílu knihy Afrika v nás. Filmy zastupuje jeden z oscarových kandidátů Ona a rovnou na DVD se dostal po herecké stránce neméně kvalitní Phil Spector.

Recenzi čísla tentokrát nahradila anketní zpověď hned dvou postav brněnské hudební scény. Konkrétně femipunkové zpěvačky Muchy a Polyho, frontmana kultovní Insanie.

Exkurze po kavárnách v Mlsné tužce pokračuje zhodnocením kvality Café Placzek.

Stránka věnovaná dětem se tentokrát zaměřuje výhradně na knihy, jejichž četba by mohla pobavit nejen ratolesti, ale i jejich rodiče. Především v případě hravé publikace věnované historii vyměšování.

Součástí magazínu je obvyklý freetime a tentokrát i festivaly:, jejichž ústředním bodem je samozřejmě obsáhlá tabulka blížících se festivalů a kulturních akcí. Některé z nich přiblíží samostatné články a všechny čtenáře jistě potěší rozhovor s populární multiinstrumentalistkou Radůzou. Na její brzký koncert ostatně mohou s Kultem vyhrát volné vstupenky, podobně jako na pestrou pětici dalších kulturních událostí.

Březnový kult. tak mimo obvyklého množství zážitků kulturních nabízí přehledný výhled do možností příjemně stráveného času v dalších měsících. A možnost si některé z nich užít téměř zadarmo.

Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:
Dubnové číslo magazínu kult. s přílohou vzdělání+
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 10. března 2014
Uzávěrka komerční inzerce: 20. března 2014
Datum vydání: 27. března 2014


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
nové číslo, program kin, divadel, Brno a kultura, recenze, novinky, soutěže


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+