MEDIA HILL

soutěže, novinka, kritiky, tipy, zajímavosti, program kin, brněnská divadla

Zveřejněno dne 29. 10. 2013
Listopadový kult. s Jil Aigrot
Čtenáři listopadového čísla magazínu kult. se mohou těšit na titulní rozhovor s francouzskou zpěvačkou Jil Aigrot. Ta v Brně vystoupí začátkem prosince s repertoárem slavné Edith Piaf. Rozhovor se zaměřuje především na podoby i rozdíly v osudech obou pěvkyň. Kromě tradičních recenzí nebo soutěží kult. nabízí také dvě novinky.

Jelikož brněnská divadla zatím většinou diváky nepotěšila očekávanými premiérami, nesou se recenze tentokrát především v knižním a filmovém duchu. Milovníci moderní beletrie se tak dozvědí, jestli stojí za to obohatit svou knihovnu novinkou populárního Dana Browna nazvanou jednoduše Inferno. Spíše kategorii možných objevů poté reprezentují knihy Čistý Andrewa Millera a Buzíčci Jana Folného. Do kin se chystá komedie Mafiánovi a čtenáři kultu mají šanci se s předstihem dozvědět, jestli je nač se těšit. Na DVD pak nedávno vyšlo sportovní drama 42. Ani divadlo však redaktoři úplně neopomněli, protože zhodnocení se dočkal Bludný Holanďan z repertoáru Národního divadla Brno.

První novinkou je rubrika recenze čísla, která na větším prostoru pěkně zeširoka rozebere hodnocené dílo. Jako první přišly na řadu dva hollywoodské filmy jihokorejských režisérů Konečná a Stoker, vycházející na DVD, z nichž především ten druhý by neměl uniknout pozornosti filmových fanoušků.

Na stránky kultu se po čase vrátila rubrika Sondáž, ve které vybraná osobnost zodpoví více než desítku otázek anketního charakteru. Jako první o sobě něco prozradil šéfredaktor magazínu Radek Holík.

Součástí magazínu je obvyklý freetime se soutěžemi o lístky na koncerty BSP, Dana Bárty, Anny K., Support Lesbiens, Hany Zagorové a tematicky také na vystoupení nazvané jednoznačně Edith the Show. Přílohou magazínu se tentokrát stalo menu?, zaměřené hlavně na dobré víno a kurzy pro kuchařské začátečníky.


Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:
Prosincové číslo magazínu kult. s přílohou dárky...
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 11. listopadu 2013
Uzávěrka komerční inzerce: 20. listopadu 2013
Datum vydání: 27. listopadu 2013


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
soutěže, novinka, kritiky, tipy, zajímavosti, program kin, brněnská divadla
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+