MEDIA HILL

nové číslo kult, novinky, recenze, tipy, soutěže

Zveřejněno dne 28. 8. 2013
Zářijový kult. s kapelou Wohnout
Oblíbená česká kapela Wohnout má za sebou mnoho koncertů na letních festivalech a v září dvakrát vystoupí i v Jihomoravském kraji. Proto se jí redaktoři Kultu rozhodli věnovat titulní rozhovor zářijového čísla. Její kytarista Jan Homola odpověďmi dokazuje, že jen máloco bere tak úplně vážně.

Protože brněnská divadla měla o prázdninách volno, mezi recenzemi tentokrát převažují ty knižní. Kromě hitu posledních měsíců, kterým je netradiční průvodce s názvem Brno nacistické se redaktoři zaměřili i na klasické romány. Konkrétně se jedná o Šíleně smutné povídky Terezy Boučkové a Hvězdy nám nepřály Johna Greena. Klasik světového filmu Woody Allen opět dodržel pravidlo co rok, to nový film. V Jasmíniných slzách nabízí po pár letech zase o něco vážnější příběh. Úplně jiného ražení je snímek Jedna mezi oči, který u nás vychází rovnou na DVD. Muzea prázdniny většinou neměly, což dokazuje významná výstava bratří Čapků v Semilasse.

Rubrika Mlsná tužka se zabývá restaurací Velorex. Čtenář se mimo jiné dozví, že svému názvu je skutečně věrná.

Součástí magazínu je obvyklý freetime, v němž samozřejmě nechybí množství tipů na kulturní události.

O prázdninách rozhodně nepanovalo kulturní bezčasí, ale to neznamená, že by lidé v následujících měsících neměli dost možností, jak trávit svůj volný čas. To mimochodem dokáže i několik kratších článků o akcích, které rozhodně stojí za pozornost. Podobně jako celé zářijové číslo magazínu.


Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:
Zářijové číslo magazínu kult. s přílohou menu?
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 10. září 2013
Uzávěrka komerční inzerce: 20. září 2013
Datum vydání: 27. září 2013


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
nové číslo kult, novinky, recenze, tipy, soutěže
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Procházka
Kočár do Vídně
Národní divadlo Brno
Film Kočár do Vídně režiséra Karla Kachyni je dodnes považován za jeden z přelomů kinematografie šedesátých let, a to zejména díky originálnímu převedení stejnojmenné novely Jana Procházky a ojedinělé hudbě Jana Nováka. Komorní psychologické drama o strachu, nenávisti a lásce na konci druhé světové války zůstává i dnes univerzálním poselstvím o relativizaci základních lidských hodnot.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+