MEDIA HILL

Zveřejněno dne 28. 6. 2013
Prázdninový kult. s Davidem Prachařem
Prázdninové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s oblíbeným divadelním a filmovým hercem Davidem Prachařem, jednou z hvězd letošního ročníku Letních shakespearovských slavností. Recenzí tentokrát časopis nabízí hned sedm, z toho nejrozsáhlejší je ta na poslední premiéru uplynulé divadelní sezóny v HaDivadle nazvanou reFrankenstein.

Další divadelní recenze se zaměřují na loučení Jana Mikuláška s brněnskou Redutou nazvané příznačně Ende gut, alles gut a na klasiku světové dramatiky Král umírá, kterou nastudovali v Divadle U stolu. Neúnavný Steven Soderbergh míří do kin ve velmi krátké době s další novinkou, s apelativním názvem Liberace!
Random Access Memories. Takový titul dostalo do vínku očekávané album elektronického dua Daft Punk. Knižní novinky poté zastupují Imperfekcionisté z novinářského prostředí a Prázdné místo Jane K. Rowlingové.

Rubrika Mlsná tužka se zabývá pivnicí Sladovna, kde našeho kritika nepotěšilo množství soli v objednaném jídle. Blížící se festivalovou sezónu připomene několik kratších článků, například o brněnském ProArtu nebo Kytarovém festivalu v Mikulově.

Součástí magazínu je obvyklý freetime, v němž samozřejmě nechybí množství tipů na kulturní události. Čtenáři mají navíc exkluzivní možnost za pár korun vyhrát vstupenky na koncert dvou legend rockové hudby, a sice britských Iron Maiden a slovenských Team.

Prázdninový kult. rozhodně stojí za to vzít do ruky, protože je více než pravděpodobné, že široká škála témat přiměje k začtení se snad každého. A dost možná vás i inspiruje k návštěvě kina, divadla, koncertu nebo koupi zajímavé knížky. 

Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:
Zářijové číslo magazínu kult. s přílohou festivaly:
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 12. srpna 2013
Uzávěrka komerční inzerce: 21. srpna 2013
Datum vydání: 27. srpna 2013

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+