
Na dalších koncertech na Nové radnici v Brně se představí věhlasní kytaristé: nositelé cen Grammy Scott Tennant a Andrew York, vynikající Italové Massimo Delle Cese a kytarista a skladatel Simone Ianarelli, mladý mexický vítěz kytarových soutěží Daniel Olmos a přední český kytarista, vítěz čtyř soutěží a docent JAMU Vladislav Bláha, který se nedávno vrátil ze svého sedmého mexického turné a ještě pár dnů před festivalem absolvuje koncerty na festivalech v Maďarsku, v SR, v Rakousku a v jižní Itálii.
V kytarové soutěži Guitartalent´12 budou soutěžit mladí kytaristé o koncertní kytaru od nejvýznamnějšího japonského mistra Masaki Sakuraie, který přiletí z Tokia osobně svoji kytaru předat. Připraveny jsou i další ceny – kytary, boxy struny ad… K festivalu patří i výuka hry na kytaru v kurzech pod vedením předních kytaristů klasické hry i flamenca. Vystavit své kytary přijedou i další přední mistři kytaráři: Tony Müller (Německo), Alexander Blinov (Rusko), Jan a Michal Schneiderovi, Pavel Kříha (všichni ČR) a další.
Uměleckým garantem festivalu je kytarista Vladislav Bláha, docent JAMU v Brně. Vstupenky na koncerty jsou v předprodeji TIC na Běhounské ul. 17. Festival pořádají Česká kytarová společnost a Turistické a informační centrum, Radnická 4, Brno, e-mail: muselikova@ticbrno.cz.
Koncerty:
5. 8. 20.00 Oscar Herrero & Grupo – Flamenco de Andalucia
6. 8. 20.00 Daniel Olmos, Mexiko
7. 8. 20.00 Simone Ianarelli, Itálie
21.00 Vladislav Bláha, ČR
8. 8. 20.00 Massimo Delle Cese, Itálie
9. 8. 20.00 Scott Tennant, USA
10. 8. 16.00 Koncert účastníků & kytarového orchestru festivalu, dirigent: Vladimír Novotný
10. 8. 20.00 Andrew York, USA
21. mezinárodní kytarový festival a kurzy Brno 2012
různá místa v Brně
5. – 11. srpna 2012
www.guitarcz.com