MEDIA HILL

nové číslo oblíbeného časopisu, kult., menu?, vzdělání, festivaly, dubnové číslo,

Zveřejněno dne 28. 3. 2011
Dubnový kult. s Tomášem Liškou
Jarní kult. je potvrzením, že pranostikám bychom neměli bezvýhradně důvěřovat. Lepší než strávit duben za kamny totiž bude navštívit některou z brněnských kulturních akcí. Především nabídka hudebních festivalů v následujícím měsíci je opravdu pestrá a na své si přijdou posluchači všech žánrů.

Zásadní událostí bude jubilejní 10. JazzFestBrno, na kterém vystoupí také Tomáš Liška, jeden z nejlepších českých kontrabasistů. V rozhovoru s ním se dozvíte mnohé o jeho nových projektech i o mezinárodním jazzovém festivalu. Na konci dubna proběhne festival Čarodějáles, který se zaměřuje především na rockovou a populární hudbu. S jeho organizátorem Josefem Buchtou jsme si povídali nejen o směřování této akce, ale i o konkurenci festivalů v Brně. Silným zážitkem bude i Velikonoční festival duchovní hudby.

V recenzi na první hru z projektu Jirka Kniha hledá autora (navazující na soutěž Cena Konstantina Trepleva o nejlepší dramatický text roku) se dozvíte, jak vypadají scénická čtení, která budou v Huse na provázku pokračovat ještě v následujících dvou měsících. Z ostatních divadelních recenzí jistě stojí za zmínku nová divadelní adaptace románu Umberta Eca Jméno růže a nově nastudovaná Figarova svatba. Pokud zatoužíte po výletu, přijměte naše pozvání na výstavu Staré pověsti české, která je současně poslední možností navštívit hlavní budovu Národního muzea v Praze před rekonstrukcí.

Samozřejmě máme i v tomto čísle připraveno množství soutěží. Tentokráte můžete vyhrát vstupenky na festival Čarodějáles a také na rokytnický SpringFest. Stále trvá možnost vyhrát lístky na koncert legendárních Slade a na megakoncert Stanislava Hložka a Petra Kotvalda a také na koncert Zlaté české hity, na kterém Orchestr Karla Vlacha připomene taneční hudbu 50. a 60. let. A samozřejmě se můžete vydat s kultem do kina!

Jana Zapletalová
 Přidejte k článku první komentář >> 
nové číslo oblíbeného časopisu, kult., menu?, vzdělání, festivaly, dubnové číslo,


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+