MEDIA HILL

Hejlík, Budař, free time, Čenda hledá supertalent

Zveřejněno dne 25. 2. 2011
Březnový kult. s Lukášem Hejlíkem
Letošní třetí číslo magazínu kult. je skutečně obsáhlé a různorodé. Přináší hned tři rozhovory. Herec Lukáš Hejlík si povídal s koordinátorkou festivalu dokumentárních filmů Jeden svět Kateřinou Petrášovou o cyklu scénických čtení LiStOVáNí a o důležitosti dobrovolnické práce. Oba se shodují, že energii by člověk měl využívat pro dobré věci.

S hercem a zpěvákem Janem Budařem jsme se bavili jen tak o festivalech, hudbě a životě v Brně. A poslední je rozhovor s Honzou Dvořákem, vítězem soutěže Čenda hledá Super talent.

Březnové recenze jsou rozmanité jako samo kulturní dění a na své si tam přijdou všichni čtenáři. Finalista soutěže X Faktor Ondřej Ruml vydal nové album Proměna, Městské divadlo Brno uvádí rozvernou muzikálovou show Sugar, Julian Bell vydal přelomové dějiny umění Zrcadlo světa a C. C. Humphreys Drákulův fiktivní životopis Vlad. Film s mnoha nominacemi na Oscara Králova řeč bude mít za pár dní premiéru a blíží se také Mezinárodní stepařský festival Brno 2011. Naše Mlsná tužka za vás navštívila restauraci Bohéma v Janáčkově divadle a děti i jejich maminky se budou dobře bavit na veletrhu Prodítě.

Tipy na zajímavé akce a programy nejen brněnských kulturních institucí tentokrát nenajdete až na konci magazínu, ale uprostřed a v nové podobě. Přehledného programového průvodce free time si můžete z časopisu bez problémů vytrhnout a vložit do diáře, peněženky, žákovské knížky, kabelky, penálu, kufříku, náprsní kapsy, rozečtené knihy, pouzdra na laptop nebo prostě kamkoliv, kde jej budete mít po ruce.

Podobně jako v minulém čísle i tentokrát najdete v magazínu kult. stránku věnovanou pouze soutěžím. Pokud budete mít štěstí, můžete vyhrát lístky do kina Lucerna, vstupenky na projekce festivalu Jeden svět, lístky na bubenické představení Yamato v Janáčkově divadle, na megakoncert Standy Hložka a Petra Kotvalda, na legendární Slade nebo na Wishbone Ash.


Jana Zapletalová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Hejlík, Budař, free time, Čenda hledá supertalent
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+