MEDIA HILL

recenze, filmy, hudba, kult, Buchta, Benga, Mucha, podzim, Mlsná tužka

Zveřejněno dne 29. 9. 2010
Říjnové číslo magazínu kult. s Josefem Buchtou
Podzim se nenápadně vplížil do města – červenají se šípky, jeřabiny i listoví stromů a červená se také titulní strana říjnového čísla magazínu kult. Najdete v něm rozhovor s trumpetistou, impresáriem, kapelníkem a manažerem Josefem Buchtou, který vás mimo jiné pozve na několik kvalitních podzimních hudebních událostí.

Z recenzí vám tentokrát nabízíme dvě divadelní – na hudební komedii Škola základ života a epochální představení Muchova epopej v Městském divadle Brno a z filmů americký akčňák Benga v záloze. V hudbě se vypravíme na Slovensko, kde se rozprostírá Krajina rovina, vrcholné album Jany Kirschner, a pak poletíme zpátky do Brna, kde vydala kapela Poletíme? nové album Skupina dobře vypadajících mužů. Na Slovensko se pak zase vrátíme, a to v recenzi knihy Jánošíci s těžkou hlavou.

Mlsná tužka vás zavede do Restaurantu Hansen v brněnském Besedním domě. Na menu tam najdete poctivou kuchyni z časů rakousko-uherské monarchie.

V magazínu kult. objevíte i spoustu tipů na zajímavé říjnové akce, na své si zaručeně přijde každý –  sportovci, milovníci klasické i populární hudby nebo jazzu, divadelní nadšenci, cestovatelé i příznivci alternativního tance a nezávislého filmu. Podívejte se na stranu 8, kde najdete přehled „top“ akcí měsíce října (a také soutěže!), a začtěte se do rubriky Tipy, začínající na straně 15.

Krásný podzim plný příjemných nejen kulturních zážitků vám přeje redakce magazínu kult.!


Zdeňka Nováková
 Přidejte k článku první komentář >> 
recenze, filmy, hudba, kult, Buchta, Benga, Mucha, podzim, Mlsná tužka
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+