MEDIA HILL

kult, Shrek, Sex ve městě, Znojmo, Hradologie, Hlas, Nagyová, léto, soutěž

Zveřejněno dne 25. 6. 2010
Prázdninové dvojčíslo magazínu kult.
Slunečně žlutá je barva letního dvojčísla magazínu kult., který přináší titulní rozhovor s muzikantem Ivanem Hlasem, jehož poznávacím znamením jsou jeho vlasy, brýle a především – hlas! Začtěte se do rozhovoru se stálicí české hudební scény!

A protože je letní kult. dvojčíslo, přichystali jsme pro vás další rozhovor, a to ne ledajaký – povídali jsme si s princeznou! V oblíbeném seriálu se jmenovala Arabela, ve skutečnosti se jmenuje Jana Nagyová-Pulm a do Brna přijela k příležitosti zahájení výstavy Zpátky do pohádky v Letohrádku Mitrovských.

I mezi recenzemi najdete inspirativní čtení – podívali jsme se pro vás na filmy Shrek: Konec zvonec a Sex ve městě 2, poslechli jsme si album Tubab Woman od Yellow Sisters a přečetli jsme knížky Vzpoura strašidel Jiřího Holuba a Dívka, která kopla do vosího hnízda od Stiega Larssona.

Zašli jsme také na přírodovědně zaměřené výstavy Moravský kras, známý i neznámý a Karel Absolon – fotografie. Z divadelních představení přinášíme recenze na velkolepý festival Divadelní svět Brno 2010, poslední premiéru BuranTeatru na Joštově nazvanou Venkov a černou komedii Pokus pes čili Potwor v Divadle Bolka Polívky.

Jako obvykle v magazínu kult. najdete spoustu tipů na letní akce – nové filmy, festivaly hudební i filmové nebo výstavy (brněnskou událostí léta bude mimo jiné Bienále grafického designu, které si rozhodně nenechejte ujít) a také přehledné programy.

A co můžete v letním magazínu kult. vyhrát? Například vstupenky na Hudební festival Znojmo nebo na festival Beseda u Bigbítu, dále lístky do kina nebo album kapely Poletíme? a populární knížku Jak sbalit ženu!

Krásné odpočinkové léto plné zážitků vám za redakci magazínu kult. přeje


Zdeňka Nováková
 Přidejte k článku první komentář >> 
kult, Shrek, Sex ve městě, Znojmo, Hradologie, Hlas, Nagyová, léto, soutěž
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+