MEDIA HILL

Petra Vajdová, kult, sushi, divadlo, hudba, muzeum, galerie, výstava, koncert, festival, volný čas, kultura, Radek Holík

Zveřejněno dne 27. 4. 2010
Květnový magazín kult. s Petrou Vajdovou
V májovém čísle magazínu kult. vám přinášíme rozhovor s herečkou Petrou Vajdovou, hvězdou brněnského HaDivadla, která se nám v rozhovoru svěřila mimo jiné s tím, že se hodlá vrátit zpátky na rodné Slovensko. Začtěte se, a pak se zajděte na Petru do HaDivadla podívat – třeba na představení Extáze.

Mlsná tužka tentokrát navazuje na náš magazín menu?, jehož poslední číslo se zaměřovalo na sushi – právě na něj si zašel šéfredaktor Radek Holík do Sushi Ya na náměstí Svobody v Brně. A jak mu tam chutnalo? Čtěte na straně 7!

Divadelní recenze vás zavedou do Mahenova divadla na Gogolova Revizora, do Divadla U stolu na Hrabalovu Příliš hlučnou samotu a do Městského divadla Brno na komedii Dokonalá svatba.

Z filmů jsme pro vás vybrali recenzi na snímek Cesta, katastrofickou vizi budoucnosti Země, ve které se objeví slavný „hraničář" Viggo Mortensen. Knižní recenze nahlíží pod desky knihy Bruno v hlavě, kterou napsal hudebník Xindl X se Slovenkou Monikou Šimkovičovou. Netradičně přinášíme i recenzi audioknihy Tajemství Velkého Vonta. Jak se podařilo přenést atmosféru temných Stínadel na CD se dozvíte na straně 9.

Z hudby tentokrát něco tradičnějšího a něco modernějšího – prvním zástupcem je album Čechomoru nazvané Písně z hradů a zámků, druhým pak světové a originální spojení dvou hudebníků, Kláry Vytiskové a Thoma Heriana, kteří společně vystupují jako Montage a nedávno vydali desku King or Queen.

Měsíc lásky je kulturně nabitý – vedle startujících festivalů (ať už hudebních nebo divadelních, jako je třeba zlínské Setkání) jsou na programu i nové filmové a divadelní premiéry (zkuste třeba drama Becket aneb Čest Boží v Městském divadle Brno) a koncerty (Chumbawamba prezentující své nové album na Flédě bude určitě stát za to). Čeká vás i spousta outdoorových akcí – mezi hlavní květnové události bude patřit Brněnská muzejní noc a Noc kostelů, kterou loni zastihla nenadálá kroupová bouře.

Přeji vám všem za celou redakci magazínu kult. krásný květen – čas lásky a konečně stálejšího počasí!


Zdeňka Nováková
 Přidejte k článku první komentář >> 
Petra Vajdová, kult, sushi, divadlo, hudba, muzeum, galerie, výstava, koncert, festival, volný čas, kultura, Radek Holík
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+