MEDIA HILL

kult, březen, daniel dvořák, brno, koncert, divadlo, kino, film, hudba, děti, akce , program

Zveřejněno dne 26. 2. 2010
Březnový magazín kult. s Danielem Dvořákem
V březnu můžete vlézt za kamna, a nebo se vydat do divadla, kina, na koncert nebo třeba na přednášku. Nové číslo magazínu kult. v jarně tyrkysovém balení vám napoví, kde to bude stát za prodlužujících se dní za to. Právě o divadle si s námi povídal Daniel Dvořák, ředitel Národního divadla Brno – začtěte se a nechejte se zlákat k návštěvě některého z představení!

A kam si před divadlem zajít na večeři? Už tradičně vám radí Stanislav Griebe, který se tentokrát vydal do Kaple 09 a ohodnotil ji nezvykle vysokým počtem tužtiček. Co se za tajemstvím úspěchu Kaple 09 skrývá, se dozvíte v rubrice Mlsná tužka.

Ani s recenzemi jsme nešetřili. Zabrouzdali jsme pro vás v regálech knihkupectví, kde našeho recenzenta Roberta Žďárského zaujaly dva nebeletristické tituly Babí lom a Jeskyně. Obě knihy jsou  doplněné kvalitními fotografiemi, a užije si tak laik i vážný zájemce o dané téma.

I z divadelních prken pro vás máme z každého soudku něco. Zprávu o úspěšném příjezdu Hello, Dolly! do Městského divadla Brno přináší Iveta Macková, která si zajela i do Prahy, kde zhlédla velkolepý balet Spící krasavice – poslední dcera cara. Do Loutkového divadla Radost se zase vydala Vanda Bukovská, aby zjistila, jak romantický byl vztah Aucassina a Nicoletty, hrdinů středověké legendy o čisté lásce.

Do Prahy jsme se tentokrát vydali ještě jednou – Tereza Drahoňovská navštívila výstavu fotografií Herberta Tobiase, která bude své návštěvníky provokovat až do konce března. Stejně provokativní je i snímek Pouta, na který si do kina zašla Petra Maria Kryštof.  

V další části magazínu najdete spoustu tipů na březnové akce v Brně – mezi nimi budou i veletrhy Rybaření, Prodítě a Motosalon. Programy akcí opět přinášejí přehled kulturního dění v Brně, které bude v březnu opravdu pestré. Na konci časopisu jsme pro vás připravili seznam našich distribučních míst, a tak budete vždycky vědět, kam si pro nejnovější číslo magazínu kult. zajít!


Zdeňka Nováková
 Přidejte k článku první komentář >> 
kult, březen, daniel dvořák, brno, koncert, divadlo, kino, film, hudba, děti, akce , program
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+