MEDIA HILL

lednový magazín kult, brno, kultura, divadla, hudba, kina, ondřej havelka, kaspar zehnder

Zveřejněno dne 21. 12. 2009
Lednový magazín kult.
Už tradičně vychází lednový magazín kult. ještě před Vánoci – i počítače, tiskařské stroje a Kutloch si přes svátky rádi vydechnou. Barva časopisu je tentokrát ohnivě červená, hřejivá. Perličkou tohoto čísla je rozhodně dvojrozhovor s pány Ondřejem Havelkou a Kasparem Zehnderem, kteří připravují Straussovu operetu Netopýr v Janáčkově divadle v Brně.

V rozhovoru se dozvíte nejenom zajímavosti ze zákulisí příprav humorné operety, ale také něco o budoucích plánech obou umělců. Na operetu Netopýr najdete pozvánku i mezi tipy na měsíc leden – už akční plakát naznačuje, že půjde o netradiční zážitek.

Mlsná tužka nás tentokrát zavede do restaurace na Anenských terasách, která nese vznešené jméno Borgo Agnese a nabízí delikatesy především středomořské kuchyně a servis jako v Bílém domě. Nejvíc vás však uchvátí výhled – běžte se po přečtení naší recenze přesvědčit sami!

Divadelní recenze pro vás máme čtyři – tři dramata a jedno dílko oddechové. Tím je adaptace Jirotkova Saturnina, kterou hrají v Divadelním studiu „V“ a na kterou si zašel Pavel Růžička. Jestli se bavil, nebo ne, to se dozvíte na straně 10! Přinášíme vám také recenzi k filmu Zoufalci, zhodnocení koncertu Václava Neckáře v Brně nebo bližší pohled na dvě výstavy – Zlato Inků na Špilberku a Paramisa v Muzeu romské kultury.

Na straně 14 v rubrice kulturních tipů vám jako obvykle nabídneme přehled toho nejzajímavějšího v Brně. Z hudebních akcí bude určitě stát za návštěvu koncert brněnských Čankišou, kteří svou exotiku rozjedou 12. ledna na Flédě, v divadle pak nepropásněte zmiňovaného Netopýra nebo Čertova švagra ve Véčku, kterého si užijí hlavně ti nejmenší. Plesat se v lednu bude třeba v Mahenově divadle a cílem cestovatelů bude určitě brněnské výstaviště s veletrhem Region Tour a festivalem Go Kamera.

Samozřejmostí jsou přehledné programy brněnských divadel, kin, klubů a dalších zařízení, a také několik soutěží. Vyhrát můžete lístky do kina, kabelku, vstupenky na Čankišou nebo volňásky na výstavu dinosaurů Dino!

Za redakci Kultu vám přeji klidné a radostné Vánoce a v roce 2010 spoustu milých zážitků, nejen těch kulturních.


Zdeňka Nováková
 Přidejte k článku první komentář >> 
lednový magazín kult, brno, kultura, divadla, hudba, kina, ondřej havelka, kaspar zehnder
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+