MEDIA HILL

prosinec, vánoce, kult, magazín, brno, kultura, dušan vitázek, divadlo, koncert, soutěž, tipy, recenze, dobré čtení, humor, komiks

Zveřejněno dne 1. 12. 2009
Prosincový magazín kult. s Dušanem Vitázkem
Prosincové vydání magazínu kult. má barvu zelenou – barvu vánočního stromečku nebo vyhlídky na zatím vzdálené jaro. Hned v úvodu vás potěšíme rozhovorem s Dušanem Vitázkem, který si prozpíval cestu ze slovenského Trenčína až na prkna Městského divadla Brno, kde si jeho talentu můžete užít v hlavních rolích slavných muzikálů.

Kutloch vám tentokrát nabídne jednoduchý tip na dárek, jehož pořízení vás nezmůže, a Stanislav Griebe vám v rubrice Mlsná tužka zase doporučí, kam se vydat na ochutnávku cizokrajných delikates.

V rubrice Recenze hledejte inspiraci pro nepřívětivé zimní večery – jako klíčová dírka do populárního televizního světa brněnských četníků poslouží kniha Humoresky za kamerou, o tradicích a oslavách našich předků vás zase poučí výstava Rok v lidových obyčejích a slavnostech, na které se byla podívat i naše recenzentka. Dozvíte se také, jestli je nová inscenace Městského divadla Brno Betlém tou pravou přísadou předvánoční atmosféry, a nakonec se spolu s Pavlem Růžičkou ohlédnete za letošním ročníkem Noci reklamožroutů.

V rubrice Tipy vás budeme vábit na tu nejlepší prosincovou kulturní nadílku – pro trénink bránice si zajděte třeba na Saturnina do „Véčka“, pro trochu tajemna na Čarodějova učně do Polárky a pro předvánoční naladění do Letohrádku Mitrovských na výstavu betlémů. Všechny potřebné informace o výstavách, divadelních představeních, kinech i různých besedách a seminářích najdete v praktickém přehledu programů.

Nabídka Předprodeje vstupenek kult. je i v prosinci bohatá a nechybí ani oblíbené soutěže – vyhrát můžete vstupenky na koncert kapely Čechomor a na muzikál Mozart! nebo poukázky do dětského zábavního parku Bongo. Nezapomeňte se před Vánoci bavit – jako malý průvodce a pomocník vám může sloužit právě kult.!


Zdeňka Nováková
 Přidejte k článku první komentář >> 
prosinec, vánoce, kult, magazín, brno, kultura, dušan vitázek, divadlo, koncert, soutěž, tipy, recenze, dobré čtení, humor, komiks
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+