MEDIA HILL

říjen, kult, brno, časopis, říjnová, 10/09, vypsaná fixa

Zveřejněno dne 29. 9. 2009
Říjnový magazín kult. s Vypsanou fixou
Nejnovější číslo magazínu kult. přináší rozhovor s Vypsanou fixou, kapelou, která na chvíli zmizela v temnotě britského studia, aby se domů vrátila s pěkně vypečeným albem nazvaným Klenot. Na otázky odpovídá frontman kapely Márdi – začtěte se! Mlsná tužka vás tentokrát zavede do exotického Japonska – pan Griebe totiž navštívil Koishi restaurant, podnik zaměřený na sushi a ryby. Jak v hodnocení jeho nabroušeného jazyka obstál, se dozvíte na straně 9!

Říjnový kult. je plný čtení – naši recenzenti se tentokrát vyřádili a připravili pro vás několikastránkové čtení plné pochval i kritik. Filmové recenze vás vezmou zpátky do doby ledové, kterou v kinech promítají v realistickém 3D, a zhodnotí dobrodružné sci-fi Land of Lost. O své zkušenosti s doprovodnými programy výstav se s vámi podělí Roman Zelenák v recenzi Výstavy nejsou jen výstavy. V divadelní sekci čekají recenze hned dvě – dozvíte se, zda si nenechat ujít představení Síla zvyku v Městském divadle Brno a muzikál Gentlemani v brněnské Martě.

Hudební recenze obsadily dvě velké dámy popu – Hana Zagorová se svým koncertem na Špilberku a Whitney Houston s novým albem. Knižní recenze jsou tentokrát zaměřeny mysticky a duchovně – podívejte se do světa Hostitele Stephanie Meyerové a odhalte The Secret s Rhondou Byrne.

Nechte se inspirovat našimi obvyklými rubrikami se zajímavými tipy – říjen bude kulturními akcemi nabitý a věřte, že bylo těžké vybírat! Mimo jiné nás čeká turné Horkýže Slíže, premiéra představení Mozart! v Městském divadle Brno, multižánrový Redfest v Redutě, hravá výstava Hry a klamy na Staré radnici nebo pro všechny labužníky Projekt Ochutnejte Moravu!

Určitě nepřehlédněte naši novou rubriku Knihy! Dočtete se o knižních novinkách, plánovaných autogramiádách, populárních i méně známých autorech nebo unikátním projektu Čte(sy)rád. Na uvítanou v nové rubrice jsme pro vás připravili i soutěž o hitovku mezi knihami pro mládež – soutěžte o knihu Percy Jackson – Zloděj blesku!

Při listování říjnovým magazínem kult. narazíte na další soutěže pro filmové fandy, milovníky rocku i popu, vášnivé čtenáře, gurmány i děti. Soutěžte s magazínem kult. a užijte si měsíc plný kulturních překvapení!


kult. 10/2009 vychází 25. září 2009


Zdeňka Nováková
 Přidejte k článku první komentář >> 
říjen, kult, brno, časopis, říjnová, 10/09, vypsaná fixa
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+