MEDIA HILL

Kult, časopis, Jan Přeučil, nový, září, Brno

Zveřejněno dne 31. 8. 2009
Zářijový magazín kult. s Janem Přeučilem
S končícími prázdninami přichází zářijové číslo magazínu kult., který se tentokrát oděl do fialové. Jeho tváří je herecká star Jan Přeučil, který se vám svěří se svým náhledem na život a i na filmovou sérii Harry Potter, v jejíž české verzi dabuje zapšklého školníka Filche. 

Gurmáni se už určitě nemohou dočkat nejnovější kritiky Stanislava Griebeho, který se nechal obsloužit v Restaurantu Tulip na třídě Kapitána Jaroše v Brně a jeho hodnocení je víc než pozitivní. Pro tipy na konkrétní dobroty listujte na stranu 9!

Filmové recenze vám přiblíží hvězdně obsazené romantické drama Milenci a nejnovější potterovskou hitovku Harry Potter a Princ dvojí krve. Recenze Roberta Žďárského na výstavu Darwin v brněnském Anthroposu vás poučí a recenze na prezentaci současného umění v DOXu v Praze zase pobaví, jak už je u recenzí Romana Zelenáka zvykem.

Mezi filmovými premiérami měsíce září určitě zazáří oceňovaný debut Miry Fornay Lištičky, který získal nominaci na 66. Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách. Pro malé chovatele morčat do kin doputuje bláznivá 3D komedie G-Force!

S prvním padajícím listím do Brna vpadne i kapela Illustratosphere, která sem v čele s Danem Bártou přijede oslavit své desáté narozeniny. Jako zralou hrušku si v brzkém podzimu můžete vychutnat i jeden „opožděný“ fesťák – netradiční Hru.ska.fest v Hrušovanech u Brna. Místo stavění zvířátek z kaštanů si zajděte třeba do divadla, protože zářijová nabídka divadelních premiér se pěkně vyloupla – dvě absurdní a groteskní dramata vás čekají v Městském divadle Brno a v HaDivadle, první originální český muzikál Gentlemani pak ve Studiu Marta.

Chladná odpoledne vás mohou zavést do muzeí a galerií, kde vás budou čekat výstavy o současném i starším umění (Zlatý věk, Take the NORD Shape, Satyrykon) i přednášky speciálně pro dámy a netradiční večerní akce (Klub pro náročné ženy, Noc v galerii). Teplejší víkendy vás pak možná nalákají k návštěvě keltského městečka v Letovicích nebo Slavnostem chleba ve Slupi. Burčák pro zahřátí budou servírovat mimo jiné na Burčákofestu ve Znojmě!

Ani fialový zářijový kult. nezapomíná na své soutěží chtivé čtenáře – vyhrát můžete vstupenky na koncert Dana Bárty s kapelou Illustratosphere nebo na Festival otevřených sklepů v Mikulově. Helena Vondráčková vystoupí na svém galakoncertu až v listopadu, ale o vstupenky můžete soutěžit už nyní!

Další kulturní tipy i soutěže najdete na stránkách magazínu kult., který při zářijové procházce Brnem určitě neminete – distribuujeme jej na obvyklých místech v nových, na míru šitých stojanech, které budeme pro vaše pohodlí pravidelně doplňovat!


Zdeňka Nováková
 Přidejte k článku první komentář >> 
Kult, časopis, Jan Přeučil, nový, září, Brno
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+