MEDIA HILL

Kult, prázdninové číslo, letní číslo, festivaly 2009, časopis, kultura, kulturní akce, Brno

Zveřejněno dne 1. 7. 2009
Prázdninový kult. s Tomášem Klusem
Na letní obálku prázdninového dvojčísla jsme zvolili cihlově červenou barvu, takže časopis s Tomášem Klusem prostě nepřehlédnete. A je to dobře, protože vám neunikne rozhovor s tímto mladým folkařem, který je tak upřímně romantický, že mu to uvěří i ten největší cynik a ještě mu za to bude vděčný.

Na klasické otázky rubriky Sondáž nám tentokrát odpověděla Hana Zagorová, která bude koncem léta opět koncertovat v Brně. Mlsná tužka si našla oběť v centru Brna, ale restaurace U Karla to ustála se ctí.

Recenze vás budou lákat do kina na Wrestlera, ačkoli sami byste se na film s tímto názvem asi nevypravili. A i když třeba zrovna nemusíte Boba Sinclaira, přečtěte si třeskutě vtipnou recenzi Romana Zelenáka na jeho nové album Born in 69. Určitě jste už slyšeli o edici Manga Shakespeare nakladatelství Albatros. Naše recenzentka Petra Samsonová manga verzi Romea a Julie četla a vy si můžete přečíst její hodnocení v rubrice Recenze.

V příloze Festivaly přinášíme nejen důkladný přehled festivalů, které proběhnou o prázdninách, ale prostřednictvím tipů vás lákáme i na vybrané z nich.

Letošní léto bude filmové! Do kin přijde netrpělivě očekávaný Harry Potter a Princ dvojí krve, nový film s Johnny Deppem (Veřejní nepřátelé), opravdový český horor od tvůrce Spalovače mrtvol Juraje Herze (T.M.A.) a s filmem Brüno je tu i Sasha Baron Cohen, který proslul jako kazašský reportér Borat. Na konec prázdnin a léta se budou zvrhle těšit všichni fanoušci Quentina Tarantina, protože českou premiéru budou mít jeho Hanební parchanti.

Vy všichni, kdo trpce želíte divadelních prázdnin, se určitě vydáte na Špilberk na Letní shakespearovské slavnosti. Prvním divadlem, které zahájí novou sezónu ještě na konci prázdnin, bude Divadlo Reduta. Bude se hrát zájezdové představení Chvíle pravdy s Dagmar Havlovou Veškrnovou a Petrem Kostkou v hlavních rolích.

Soutěže jsou v prázdninovém Kultu tematicky zaměřené na festivaly a najdete je pěkně po hromádce na straně 7.


Kateřina Vašutová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Kult, prázdninové číslo, letní číslo, festivaly 2009, časopis, kultura, kulturní akce, Brno
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+