MEDIA HILL

kult, červen, časopis, brno, kultura

Zveřejněno dne 27. 5. 2009
Červnový časopis kult. s Yvonne Sanchez
Borůvková modrá je barva červnového časopisu kult. a sluší i Yvonne Sanchez. V rozhovoru s ní se dozvíte, jak je to s jejími zamotanými kořeny a odkud se bere melancholie na její poslední, autorské desce My Garden. Yvonne Sanchez vystoupí v pátek 12. června 2009 v Kyjově na festivalu Concentus Moraviae.

Stanislavu Griebeovi se v restauraci Boulevard ve dvoraně Městského divadla Brno líbilo, a dokonce mu tam i chutnalo. V rubrice Mlsná tužka se dozvíte, jestli byl přece jen v něčem háček.

Naše recenze vás připraví na zážitek v kině (Víno roku) i v divadle na opeře (Macbeth). Věnujeme se nové knize Barbary Nesvadbové Brusinky a objevili jsme pro vás cédéčko s pohádkami Ivana Martina Jirouse, které vypráví Aňa Geislerová. Více recenzí se nám tentokrát do tištěné verze nevešlo, takže je najdete na našem webu.

Začíná léto, takže červnový kult. vychází příhodně s přílohou Time out. Najdete v ní na jednom místě spoustu informací o cyklotrasách a cyklostezkách v Brně a okolí. Nabízíme vám také několik tipů na koupaliště, která v červnu zahajují sezónu. Nechybí samozřejmě Festivalový adresář 2009.

Červnové filmové premiéry přináší mimo jiné i dva české koprodukční filmy. Nedodržený slib byl natočený se Slováky a Italové se zase pustili do Vieweghova románu Případ nevěrné Kláry.

V červnu budou v Brně koncertovat Marylin Manson, Lenny Kravitz, Iva Bittová i David Koller. Už víte, kterému hudebnímu zážitku dáte přednost?

Dokonce i divadla chystají spoustu premiér. Jeden příklad za všechny – Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka v Divadelním studiu „V“. Bude to interaktivní představení, kde si diváci budou moci pomocí kinoautomatu volit, jak bude děj pokračovat.

Soutěže v červnovém Kultu se tematicky vztahují k příloze Time out. Máme pro vás mimo jiné nachystané vstupenky do zámku Vranov nad Dyjí, tři knihy z edice Outdoorový průvodce nakladatelství Grada (Český ráj, Šumava a Beskydy a Jeseníky) a vstupenky do lanového centra Proud v Brně.


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
kult, červen, časopis, brno, kultura
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+