MEDIA HILL

kult, Pavel Liška, květen, Brno

Zveřejněno dne 27. 4. 2009
Květnový časopis kult. s Pavlem Liškou
Obálce květnového čísla jsme tentokrát dali trochu alternativní a retro nádech, ale uvnitř najdete právě ty klasické rubriky, na které jste zvyklí. Především rozhovor – tentokrát s Pavlem Liškou, kterého jsme oslovili stejně jako před deseti lety, kdy časopis kult. začínal.

V rubrice Recenze najdete slíbenou Evitu v Městském divadle Brno i recenzi na novou českou knihu pro děti Drak Drango, která je „hrdým nástupcem Krtečků a Ferdů Mravenců“. Nechybí obvyklé dvě filmové recenze, tentokrát na Normal s Dagmar Havlovou a Odpor s Danielem Craigem. Do Brna doputovala z Prahy výstava Bytosti odnikud, která se zaměřuje na akademický a salonní akt první poloviny 20. století. Recenzi na ni hledejte pod titulkem Opovrhovaná součást moderny.

Dali jsme si v redakci velkou práci a vytvořili jsme pro vás přehledný Festivalový adresář 2009. Letní festivaly – hudební, divadelní, multižánrové – začínají už v květnu! S naším adresářem nepropásnete nic z toho, co by vás mohlo zajímat. V dalších číslech bude festivalová příloha pokračovat!

Do kin v květnu doputuje nový Star Trek, premiéru budou mít i dva české filmy (Veni, vidi, vici… a Občan Havel přikuluje). Do Brna přijedou koncertovat Petr Kolář, Tři sestry, Lenka Filipová, a dokonce i bratři Ebeni se vydali na tour. Na koncert Michala Davida přijde i náš Kutloch, ale není to prý zaručená zpráva.

Brněnská divadla budou v květnu lákat diváky například na velké ruské autory – Dostojevského (Legenda o Velkém inkvizitorovi, Divadlo U stolu) a Čechova (Tři sestry, Městské divadlo Brno). Zažijeme i jednu světovou premiéru – věříte, že Růži pro Markétu, jediné drama Michala Viewegha, ještě nikde neinscenovali? Poprvé k vidění bude 15. května v Divadle Reduta.

Chystá se Brněnská muzejní noc, Valtické vinné trhy, Slavnosti chřestu v Ivančicích. Ve westernovém městečku v Boskovicích zahajují celoroční sezónu a Masarykova univerzita slaví své výročí velkým srazem absolventů. V květnu se prostě pořád bude něco dít. Naštěstí je tu časopis kult., díky němuž si správně vyberete a žádnou akci nepropásnete.

Navíc s námi můžete soutěžit o milé ceny. Máme pro vás připravené vstupenky na prohlídku zámku Lednice, lístky do westernového městečka v Boskovicích, knihy Na cestě I. a Slabiklhář. Tradiční soutěže nevyjímaje – opět je tu S Kultem do kina a SMS soutěže o vstupenky na koncerty a festivaly. Jak bylo řečeno na začátku – i pod alternativním kabátem najdete svoji oblíbenou klasiku.


Kateřina Vašutová
 Přidejte k článku první komentář >> 
kult, Pavel Liška, květen, Brno
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+