MEDIA HILL

kult, březen 2009, kulturní akce v brně, brno, jihomoravský kraj

Zveřejněno dne 27. 2. 2009
Březnový časopis kult. s Pavlem Šporclem
V březnovém, černo-žlutém časopisu kult. si přečtěte rozhovor s houslistou Pavlem Šporclem. Sice už šátky tolik nenosí, ale stále je sympaticky provokativní a čeří stojaté vody klasické hudby. Jeho poslední projekt, deska Gipsy Way, kterou natočil s kapelou Romano stilo, byla během dvou měsíců Zlatá.Kde jinde než v časopise kult. byste mohli najít tip na vynikající kulinářský zážitek? Přísný Stanislav Griebe neuděluje hodnocení zadarmo a tentokrát jsme se dočkali nezvykle vysokých čísel. Restaurant Valoria sice není právě v centru Brna, ale za návštěvu rozhodně stojí!

Do kina se určitě běžte podívat na oskarového Milionáře z chatrče. Recenze v časopise kult. vás ale nalákají i na precizní hollywoodskou pohádku Podivuhodný případ Benjamina Buttona a na netradiční romantiku podle Kevina Smithe Zack a Miri točí porno.

Začátkem března vyjde nové CD irské skupiny U2 No Line On The Horizon, nepropásněte!  Zatím můžete ve svém přehrávači zahřívat nového Bruce Springsteena a jeho Working On A Dream, kterým se vrací (pokud vlastně vůbec někdy sestoupil) na vrchol rockové hudební scény.

Osvědčená divadelní recenzentka Kateřina Geislerová si tentokrát zašla na Cizince ve vlaku, které hraje Buranteatr, nově sídlící nad knihkupectvím Dobrovský na České. A nová, ale nemilosrdná recenzentka Eva Laudová píše o operním představení Eugen Onegin. Uvidíte, že nejen Pavel Šporcl umí čeřit ony vody klasické hudby.

Novou štikou v redaktorském rybníce časopisu kult. je i Gabriela Garbová. Přečtěte si její recenzi na Muže, kteří nenávidí ženy.

Brno v březnu ožije kulturními akcemi. V Artu běží Projekt 100, pokud ale dáváte přednost novým filmům, zajděte si na Normal s Dagmar Havlovou. I v divadlech se chystá spousta premiér. Na své si přijdou příznivci klasiky (Janáčkova opera Juliette), alternativní zábavy (sklepácké Mlýny v podání Divadla Járy Pokojského) i fanoušci klasiky v alternativním kabátě (Ubohá Rusalka bledá v Huse).

Další tipy na výstavy, koncerty i akce s dětmi – to vše najdete jako obvykle v časopise kult.! A pokud byste ho náhodou nesehnali, můžete se pojistit a předplatit si ho, do konce března ještě za zvýhodněnou cenu.

Kateřina Vašutová
 Přidejte k článku první komentář >> 
kult, březen 2009, kulturní akce v brně, brno, jihomoravský kraj
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+