MEDIA HILL

Vzdělání 1/2009, Kult

Zveřejněno dne 11. 2. 2009
Jarní číslo Vzdělání 1/09
První letošní číslo časopisu vzdělání vás v úvodním článku zavede do konverzačního jazykového kurzu. Nejste si jisti, jak má takový kurz přesně vypadat? A máte dát přednost českému lektorovi, nebo rodilému mluvčímu? Právě máte příležitost najít odpověď na všechny tyto otázky.

Mysleli jste si, že ve výuka jazyků už je tak propracovaná, že na ní snad ani není co vylepšovat? Jazykové školy dnes přesto přicházejí s horkou novinkou: spojili výuku jazyka s internetem a pořádají kurzy jazyků přes Skype. Klientům tím ušetří spoustu času s dojížděním. V článku Naučte se jazyk z domova si můžete přečíst mimo jiné i názory studentů a lektorů na tento způsob výuky.

Další zažité představy bourá hned následující článek s názvem Soukromé vysoké školy nejsou nedostupné. Nejen, že v nich mají uchazeči větší šance na přijetí, ale ani školné nemusí být nepřekonatelnou překážkou. Pro všechny zájemce o studium připravil autor článku přehledný seznam soukromých vysokých škol v Brně a okolí a také seznam školních webů, kde uchazeči najdou tolik žádané testy a řadu dalších užitečných informací.

Pokud chcete zvládat grafické práce na počítači a nevíte jak na to, přečtěte si článek Za grafikou snadno a rychle. Najdete v něm informace o kurzech v Brně, které vás odnaučí bát se  grafických programů. Naučíte se například, jak upravit digitální fotografii nebo jak vytvářet webové stránky.

V rubrice Do práce vám poradíme, jak napsat motivační dopis. Navíc se dozvíte, kdy a pro koho je motivační dopis důležitý a proč ho nemáte při žádosti o práci opomíjet. A po přečtení článku si můžete ještě zasoutěžit o knihu.

Také nové vydání časopisu vzdělání přináší informace o jazykových školách a dalších vzdělávacích institucích, tentokrát ve formě přehledného adresáře s mapou.


Vzdělání 2/09 vychází 10. února 2009
Redakční uzávěrka: 16. dubna 2009
Inzertní uzávěrka: 22. dubna 2009


Kateřina Vašutová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Vzdělání 1/2009, Kult
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+