MEDIA HILL

Kult, únor 2009

Zveřejněno dne 27. 1. 2009
Únorový Kult s Janou Plodkovou
Nové číslo časopisu kult. přináší několik změn, které pomohou čtenářům v rychlé orientaci v časopise. Velkou změnu zaznamenala především programová část Kultu. Jednotlivé sekce jsou uvedeny stránkou tipů na různé akce a premiéry. Pokud vás v programové části něco zaujme, nemusíte už listovat na začátek časopisu, abyste si přečetli podrobnější informace. Máte je právě po ruce.Mlsnou tužku už nenajdete na konci časopisu, přestěhovala se na jiné, také prestižní místo, a to do čela sekce vyhrazené recenzím. V novém Kultu najdete samozřejmě všechny rubriky, na které jste zvyklí: Předprodej vstupenek Kult, SMS soutěže o vstupenky, rozhovor, rubriku Tips, Sondáž a další.

V úvodním rozhovoru Jana Plodková vypráví o tom, proč se rozhodla pro dráhu herečky a jaká byla její dosavadní angažmá v brněnských i pražských divadlech. S Romanem Zelenákem si povídala o úrovni českého divadelnictví i o právě chystaném filmu Protektor, ve kterém bude hrát jednu z hlavních rolí.

Mlsná tužka si tentokrát pochutnávala v centru Brna v restauraci Divá Bára. Jste zvědaví, jestli tato restaurace stojí za návštěvu? Přečtěte si názor našeho nezávislého, velmi mlsného reportéra, Stanislava Grieba.

Místo pro recenze
Naši filmoví recenzenti zhlédli filmy Výměna a Po přečtení spalte. Nejde o žádné druhořadé režiséry, proto tentokrát autoři recenzí hodnotili hlavně to, zda tvůrci dosáhli úrovně své vlastní laťky, kterou si v minulosti sami postavili. Kdo hádá, že ano? Nebo snad B je tentokrát správně?

Hudební recenzenti si do únorového čísla vzali na mušku dvě zcela rozdílná díla – Chinese Democracy od Guns N´Roses a 12 + 1 slovenské skupiny Živé kvety. Fanoušci rockové kapely, která stála na výsluní v osmdesátých a devadesátých letech, mají jasno, proč se radovat. A kdo by měl sáhnout po druhém albu? Přečtěte si v recenzi nazvané Mrtvé kvety.

Lednovou událostí na brněnské divadelní scéně se stalo představení Jako Thelma a Louise v Divadle Bolka Polívky. Do divadla vás bude lákat recenze Petry Samsonové.

V loňském roce vydalo nakladatelství Portál knihu Knížecí život, rozhovor Karla Hvížďaly s Karlem Schwarzenbergem. Jak se vlastně pozná opravdový šlechtic? To, že náš současný ministr zahraničí jím není jen díky svému rodokmenu, se dozvíte mimo jiné v recenzi Radima Ošmery.

Lehce zasněná je recenze výstavy Bruselský sen. Nostalgie zasáhne na této výstavě snad každého, komu je aspoň o trochu víc než dvacet let, naši recenzentku nevyjímaje. Do neméně zajímavé umělecké reality dneška vás pak navrátí výstava Romská socha.

Děti (a nejen kluky) potěšíte dobrodružnou knihou. Tisíc jizev bude bezpochyby správná volba. A pokud se budete chtít zároveň se svými ratolestmi poučit i pobavit, zajděte s nimi do Dětského muzea na výstavu Co se děje nad a pod hladinou. Budete se divit!

Únorové kulturní tipy v Brně a okolí
Únor nám přichystal spoustu významných filmových premiér. Mnohé z filmů, které budou teprve uvedeny do české distribuce, už je nominováno na Oskara: mezi nimi Milionář z chatrče, který obdržel deset nominací a mezi nimi i dvě nejprestižnější v kategorii režie a film. Českou premiéru bude mít 26. února.

Ani hudebních událostí nebude v únoru málo. Do Zlína přijede 11. února Sepultura, v Brně vystoupí česká rocková legenda Michal Pavlíček a v divadle Reduta už 1. února rozezvučí sál slovenská šansoniérka Szidi Tobias.

Dvě významné divadelní premiéry chystají na únor v Městském divadle Brno. Na činoherní scéně se rodí Williamsova Kočka na rozpálené plechové střeše a muzikálová část divadla není ani o malý kousek pozadu: těšte se na jejich Bídníky! Ano, jsou to opravdu Les Misérables, ale jaký kabát jim asi dá Stanislav Moša, když se nemusí doslova držet londýnské licence?

Děti můžete vypravit 7. února na karneval do Musilky, takže už je nejvyšší čas přemýšlet nad výběrem masky. Do kin přichází nový animovaný film pro děti Bolt – pes pro každý případ. A pozor, výstava Arabela v Letohrádku Mitrovských otevírá už 14. února.

Přejeme vám hezké zážitky jak při čtení časopisu kult., tak na všech akcích a představeních, která se díky němu rozhodnete navštívit.


Kult 3/2009 vychází 25. února 2009
Redakční uzávěrka: 5. února 2009
Inzertní uzávěrka: 16. února 2009


Kateřina Vašutová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Kult, únor 2009
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+