MEDIA HILL

Kult, leden, Miroslav Zikmund

Zveřejněno dne 18. 12. 2008
Lednový Kult s Miroslavem Zikmundem
Nové číslo časopisu Kult přináší rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Miroslavem Zikmundem, s nímž si zaujatě povídal mladší brněnský kolega cestovatel Rudolf Švaříček. Pokud byste se chtěli se zmíněnými cestovateli potkat osobně, navštivte v lednu festival Go Kamera.

Ve filmové sekci je pro vás připravena recenze britské komedie Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám. Mezi lednovými novinkami pak najdete české drama Ocas ještěrky, drama Nouzový východ (v hlavní roli Leonardo DiCaprio a Kate Winslet) nebo českou romantickou komedii Veni, vidi, vici...

V knižní sekci naleznete čtyři recenze zajímavých knih. První je kniha Bitva o vlny od Davida Vaughana, druhou román Císařovna musí zemřít brněnského spisovatele Luboše Y. Koláčka,  třetí kniha Čtení obrazů od Alberta Manguela a čtvrtou cestopisná publikace Brány do ztraceného světa.

Hudební sekci zahajujeme recenzemi čtyř opravdu různorodých alb. Prvním je album 4:13 Dream od kapely The Cure, druhým čtvrtá řadová deska zpěvačky Anastacie s názvem Heavy Rotation, třetím rockové Gloria slovenské kapely Longital a čtvrtým výběrové album Guitar Solo Collection kytaristy Lubomíra Brabce. Poté vás pozveme na zajímavé lednové koncerty – ve Staré Pekárně vystoupí Jiří Konvrzek, v Bobycentru se odehraje párty Citadela, v Metro music baru zahrají Děda Mládek Illegal Band a na Flédě to rozjede Kontrafakt a El Nino.

Dále se můžete těšit na recenze divadelního představení Příhody lišky Bystroušky a nového festivalu Jánaček Brno 2008. Rovněž nabídka lednových premiér je pestrá – v Divadle Bolka Polívky uvedou představení Jako Thelma a Louise, Hadivadlo připravuje Žebráckou operu, do  Divadla Husa na provázku zavítá Hamlet, do Janáčkova divadla Eugen Onegin a do Mahenova divadla Gazdina roba.

Přichystána je pro vás recenze výstavy fotografií Třetí strana zdi, probíhající v Pražákově paláci, a recenze výstavy Josef Lada, která se koná v Muzeu moderního umění v Olomouci. V lednu můžete navštívit také mnoho dalších zajímavých výstav, na které vás nezapomene pozvat.

V lednovém Kultu se našel prostor také na recenzi knihy pro děti Žlutý Robert & James Bond od Vojtěcha Steklače a divadelního představení Sněhurka a sedm trpaslíků. Obě recenze najdete v sekci Děti, v níž vám pravidelně přinášíme nejrůznější tipy na akce pro vaše děti.

Součástí lednového Kultu je také speciální příloha Time out, která vám tentokrát přináší informace o golfu a golfových hřištích. A protože je zima a k ní patří sníh a lyžování, připravili jsme pro vás také článek o moravských horách a lyžařských střediscích.

V Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, tipy pro děti, programy kin, divadel, galerií a klubů apod. V neposlední řadě samozřejmě také soutěže o zajímavé ceny.

Kult 2/2009 vychází 26. ledna 2009
Redakční uzávěrka: 5. ledna 2009
Inzertní uzávěrka: 15. ledna 2009


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Kult, leden, Miroslav Zikmund
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+