MEDIA HILL

Kult, prosinec, Jan Antonín Duchoslav, Sněženky a machři po 25 letech, rozhovor, filmy, divadla, výstavy

Zveřejněno dne 27. 11. 2008
Prosincový Kult s Janem Antonínem Duchoslavem
Nové číslo časopisu Kult přináší rozhovor s hercem Janem Antonínem Duchoslavem, který tak nezapomenutelně ztvárnil roli Vikyho Cabadaje ve filmu Sněženky a machři. Nyní se do své role vrací ve filmu Sněženky a machři po 25 letech.

Ve filmové sekci jsou pro vás připraveny recenze dvou amerických akčních snímků – Rallye smrti a Nebezpečný cíl. Mezi prosincovými novinkami najdete české drama Kdopak by se vlka bál, komedii Čtvery Vánoce, romantický snímek Austrálie a samozřejmě českou komedii Sněženky a machři po 25 letech.

V knižní sekci naleznete dvě recenze zajímavých knih. První je kniha Polednice od německé autorky Julie Franckové, druhou sbírka básní Napříč kůrou mladičké básnířky Olgy Richterové.

Hudební sekci zahajujeme recenzemi alba Death Magnetic od Metallicy a alba An delienn od česko-francouzské kapely Bran. Poté vás pozveme na zajímavé prosincové koncerty – v hale Rondo vystoupí začátkem prosince rocker Alice Cooper a v polovině prosince potom Alphaville, na Flédě zahraje Jiří Schmitzer či Aneta Langerová a v knihovně Jiřího Mahena se uskuteční koncert Evy Vrbkové.

Dále se můžete těšit na recenze dvou divadelních představení: prvním je Peklo a druhým Kumšt z repertoáru Městského divadla Brno. Rovněž nabídka prosincových premiér je pestrá – v Mahenově divadle uvedou konverzační komedii Oscara Wilda Ideální manžel, Divadlo Reduta připravuje představení Tanec od Ludvíka XIV. po break dance a do Městského divadla Brno zavítá Sněhurka a sedm trpaslíků.

Přichystána je pro vás také recenze retrospektivní výstavy neprofesionální malířky Cecílie Markové v Muzeu umění Olomouc a recenze výstavy Dobrodružství Bohumila Konečného v Obecním domě v Praze. V prosinci také můžete navštívit další zajímavé výstavy, na které vás nezapomeneme pozvat.

Součástí prosincového Kultu je také speciální příloha Vánoční dárky, která vám přináší mnoho zajímavých tipů na vánoční dárky a akce. Pokud tedy ještě nemáte nakoupeny dárky pod stromeček, nechejte se inspirovat naší přílohou.

V Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, tipy pro děti, programy kin, divadel, galerií a klubů apod. V neposlední řadě samozřejmě také soutěže o zajímavé ceny.

Kult 1/2009 vychází 18. prosince 2008
Redakční uzávěrka: 3. prosince 2008
Inzertní uzávěrka: 10. prosince 2008


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Kult, prosinec, Jan Antonín Duchoslav, Sněženky a machři po 25 letech, rozhovor, filmy, divadla, výstavy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+