MEDIA HILL

Kult, nové číslo, listopad, Eva Vrbková, rozhovor, kina, divadla, hudba, výstavy, Brno, okolí, Jihomoravský kraj, časopis

Zveřejněno dne 27. 10. 2008
Listopadový Kult s Evou Vrbkovou
Nové číslo časopisu Kult přináší rozhovor s brněnskou herečkou a také zpěvačkou Evou Vrbkovou. Kromě působení v mnoha představeních domovského Divadla Husa na provázku se věnuje také hudbě a nevyhýbá se ani filmovému plátnu – debutovala rolí Dany ve filmu Pravidla lži.

Ve filmové sekci jsou pro vás připraveny recenze filmů Zakázané království (Jackie Chan a Jet Li se poprvé potkávají v jednom filmu) a Králova přízeň (hvězdně obsazené historické drama). Mezi listopadovými pozvánkami do kina najdete nový díl Jamese Bonda – Quantum of Solace, česká dramata Anglické jahody a Hlídač č. 47, akční thriller Rallye smrti nebo českou komedii Vy nám taky, šéfe!

V knižní sekci naleznete recenzi knihy Alžběta Báthoryová. Oběť, nebo vrah? a recenzi detektivního románu Intrika po anglicku od francouzského historika Adriena Goetze. Hudební sekce vás uvítá hned třemi recenzemi tří zajímavých alb – Čechoangličanka Zuzana Novak vydala originální desku Home Brewed Mbira, Support Lesbiens pustili na trh již sedmé studiové album a ostřílený muzikant Ondřej Konrád vydal svůj debut s kapelou Gumbo. Poté vás pozveme na koncerty – zmiňovaní Supporti zahrají na Vodové, do Ronda přijede Karel Gott, na brněnském výstavišti to rozpálí Tři sestry a Divokej Bill a do nového Metro Music Baru zavítá kapela -123 min.

Dále se můžete těšit na recenze dvou divadelních představení: prvním je Smrt Hippodamie, které mělo v září v Městském divadle Zlín obnovenou premiéru, druhým je Dobrý Bůh z Manhattanu z repertoáru studentského Studia Marta. Rovněž nabídka listopadových premiér je pestrá – v Mahenově divadle uvedou očekávaný projekt Daniela Landy Tajemství Zlatého draka, do Janáčkova divadla se vrací Příhody lišky Bystroušky a Divadelní studio „V“ připravuje cynickou komedii Svině, Platonov.

Přichystány jsou pro vás také recenze výstavy Tutanchamon: Jeho hrob a poklady, která proběhne v Česku pouze v brněnské Titanic Hall, a výstavy Současná mladá malba (Wannieck Gallery). V listopadu začínají také další výstavní akce, například na Špilberku se seznámíte se 100 000 let sexu, Rychlé šípy slaví 70. narozeniny v Knihovně Jiřího Mahena a Uměleckoprůmyslové muzeum uvede Bruselský sen.

V listopadovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů apod. V neposlední řadě samozřejmě také soutěže o zajímavé ceny.

Kult 12/2008 s přílohou Vánoční dárky vychází 24. listopadu 2008
Redakční uzávěrka: 5. listopadu 2008
Inzertní uzávěrka: 14. listopadu 2008


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Kult, nové číslo, listopad, Eva Vrbková, rozhovor, kina, divadla, hudba, výstavy, Brno, okolí, Jihomoravský kraj, časopis
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+