MEDIA HILL

Kult, nové číslo, listopad, Eva Vrbková, rozhovor, kina, divadla, hudba, výstavy, Brno, okolí, Jihomoravský kraj, časopis

Zveřejněno dne 27. 10. 2008
Listopadový Kult s Evou Vrbkovou
Nové číslo časopisu Kult přináší rozhovor s brněnskou herečkou a také zpěvačkou Evou Vrbkovou. Kromě působení v mnoha představeních domovského Divadla Husa na provázku se věnuje také hudbě a nevyhýbá se ani filmovému plátnu – debutovala rolí Dany ve filmu Pravidla lži.

Ve filmové sekci jsou pro vás připraveny recenze filmů Zakázané království (Jackie Chan a Jet Li se poprvé potkávají v jednom filmu) a Králova přízeň (hvězdně obsazené historické drama). Mezi listopadovými pozvánkami do kina najdete nový díl Jamese Bonda – Quantum of Solace, česká dramata Anglické jahody a Hlídač č. 47, akční thriller Rallye smrti nebo českou komedii Vy nám taky, šéfe!

V knižní sekci naleznete recenzi knihy Alžběta Báthoryová. Oběť, nebo vrah? a recenzi detektivního románu Intrika po anglicku od francouzského historika Adriena Goetze. Hudební sekce vás uvítá hned třemi recenzemi tří zajímavých alb – Čechoangličanka Zuzana Novak vydala originální desku Home Brewed Mbira, Support Lesbiens pustili na trh již sedmé studiové album a ostřílený muzikant Ondřej Konrád vydal svůj debut s kapelou Gumbo. Poté vás pozveme na koncerty – zmiňovaní Supporti zahrají na Vodové, do Ronda přijede Karel Gott, na brněnském výstavišti to rozpálí Tři sestry a Divokej Bill a do nového Metro Music Baru zavítá kapela -123 min.

Dále se můžete těšit na recenze dvou divadelních představení: prvním je Smrt Hippodamie, které mělo v září v Městském divadle Zlín obnovenou premiéru, druhým je Dobrý Bůh z Manhattanu z repertoáru studentského Studia Marta. Rovněž nabídka listopadových premiér je pestrá – v Mahenově divadle uvedou očekávaný projekt Daniela Landy Tajemství Zlatého draka, do Janáčkova divadla se vrací Příhody lišky Bystroušky a Divadelní studio „V“ připravuje cynickou komedii Svině, Platonov.

Přichystány jsou pro vás také recenze výstavy Tutanchamon: Jeho hrob a poklady, která proběhne v Česku pouze v brněnské Titanic Hall, a výstavy Současná mladá malba (Wannieck Gallery). V listopadu začínají také další výstavní akce, například na Špilberku se seznámíte se 100 000 let sexu, Rychlé šípy slaví 70. narozeniny v Knihovně Jiřího Mahena a Uměleckoprůmyslové muzeum uvede Bruselský sen.

V listopadovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů apod. V neposlední řadě samozřejmě také soutěže o zajímavé ceny.

Kult 12/2008 s přílohou Vánoční dárky vychází 24. listopadu 2008
Redakční uzávěrka: 5. listopadu 2008
Inzertní uzávěrka: 14. listopadu 2008


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Kult, nové číslo, listopad, Eva Vrbková, rozhovor, kina, divadla, hudba, výstavy, Brno, okolí, Jihomoravský kraj, časopis
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Dominik Landsman
Karanténa s moderním fotrem
Ikar
Moderní fotr, Čeněk a Nataša v karanténě! To si takhle jednoho prosluněného odpoledne dá někdo v Číně na stojáka u stánku netopýra na loupačku a za pár měsíců, na opačné straně zeměkoule, jste vy zavření doma, protože venku číhá smrt, šijete roušky a krotíte vášně hyperaktivního školáka, jehož vzdělání částečně padlo na vás – školy jsou totiž zavřené.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+