MEDIA HILL

Zveřejněno dne 12. 9. 2008
Podzimní číslo Menu 2/08
Začátkem září vychází letošní druhé číslo časopisu Menu – průvodce restauracemi a hotely. Úvodním tématem nového čísla je zdravá výživa a biopotraviny, které se stávají stále oblíbenějšími a vyhledávanějšími. Dokonce už i Češi si totiž zvykají jíst zdravě.

V rubrice Stolování se vrátíme na úplný začátek a podíváme se na základní pravidla stolování a tím pádem i společenského chování. Nenechejte si tedy ujít článek, jak správně stolovat.
Na dalších stránkách naleznete rozhovor se šéfkuchařem Romanem Hadrbolcem, který byl dlouhá léta kuchařem celebrit, jako jsou Paul Newman, Jack Nicholson, Tom Cruise a mnoho dalších. Od března letošního roku realizuje své sny v novém brněnském podniku – v restauraci Noem Arch. O zodpovězení otázek do rubriky Sondáž jsme potom požádali dalšího slavného šéfkuchaře, působícího momentálně v Brně, Gianfranca Baldina z restaurace A la carte.
Sekci věnovanou restauracím zahajujeme novým seriálem, který se bude věnovat světovým vinařským oblastem. Jako první jsme samozřejmě nemohli zvolit žádnou jinou oblast než Francii. Její vinařské oblasti jsou celosvětově známé, uznávané a daly jména mnoha skvělým vínům. Poté se vrátíme do Česka k oblíbeným tzv. poledním meníčkům, tedy ke speciálně sestavovaným nabídkám restaurací pro dobu obědů.
Sekci ještě doplní zajímavý článek o kurzech vaření a hlavně o jejich nabídce v Brně, která bohužel ještě pořád není na úrovni Prahy, ale první vlaštovky se zde objevují. Dále vám představíme projekt Gastro tour de Brno restaurants, který pro vás připravuje redakce časopisu Menu společně s vyhlášenými brněnskými restauracemi. Nechybí ani rubrika Specialita podniku, v níž na barevných fotografiích s popisky představujeme lákavé pokrmy vybraných restaurací.
V sekci věnované hotelům jsme se soustředili na wellness a fitness služby v brněnských hotelích – budete překvapeni, jak bohatá nabídka je skryta za stěnami hotelů i pro běžného obyvatele Brna. A protože stavební rozkvět zasáhl i hotely, prozradíme vám, jaké nové hotely v Brně jsou plánovány nebo už se dokonce staví.
V novém vydání časopisu Menu naleznete také mnoho dalších zajímavostí a aktualit z hotelnictví a gastronomie. Součástí časopisu je samozřejmě přehled brněnských restaurací a hotelů s praktickou mapou, do níž jsou zařízení zakreslena. Menu je prostě váš nepostradatelný průvodce restauracemi, hotely a gastronomií.

Menu 1/09 vychází 2. března 2009
Redakční uzávěrka: 30. ledna 2009
Inzertní uzávěrka: 9. února 2009


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+