MEDIA HILL

Zveřejněno dne 25. 6. 2008
Prázdninový Kult s Gipsy.cz
Nové číslo časopisu Kult přináší velmi originální rozhovor Radkem Bangou a Vojtou Lavičkou z kapely Gipsy.cz. Kapela začátkem června vydala nové album a o prázdninách je jistě zastihnete na mnoha letních festivalech.

Ve filmové sekci jsou pro vás připraveny recenze filmů Sex ve městě a Letopisy Narnie: Princ Kaspian. Mezi prázdninovými novinkami najdete dlouho očekávaný velkofilm Juraje Jakubiska Bathory, celovečerní snímek Máj režiséra a kameramana F. A. Brabce, další Akta X, třetí díl Mumie nebo batmanovského Temného rytíře.

V knižní sekci tentokrát naleznete hned čtyři recenze zajímavých knih. První je Hledání čínského draka od Jiřího Hubičky, druhou reedice knihy Nepaměti od Ludvíka Vaculíka, třetí novela Ztráta osla ázerbájdžánského spisovatele Džalila Mammedguluzadeho a poslední recenzovanou knihou je Umění války od mistra Suna.

Hudební sekci zahajujeme recenzemi alba Noc ozvěn v podání Majerovek (Majerových brzdových tabulek) a alba Rozhľadňa písničkáře Jána Boleslava Kladiva. Pak vás pozveme na zajímavé letní koncerty – do Buchlovic zavítá Dan Bárta, Glen Hansard a Markéta Irglová vystoupí v Mahenově divadle v Brně a na hradě Veveří to rozpálí Tři sestry.

Dále se můžete těšit na recenze dvou divadelních představení: prvním jsou Furianti 2008 v brněnském Mahenově divadle a druhým Mam’zelle Nitouche v Městském divadle Brno.

Přichystány jsou pro vás také recenze tří výstav, které můžete ještě během prázdnin navštívit. Na zámku ve Slavkově u Brna probíhá výstava obrazů Josefa Lady. Muzeum moderního umění v Olomouci zahájilo projekt Nechci v kleci!, který má za úkol zachytit éru normalizace v Československu. A v Moravském zemském muzeu v Brně se seznámíte s mnoha tvářemi Rudolfa Těsnohlídka na výstavě Já rostl pro bolest...

Součástí prázdninového Kultu je také tradiční festivalová příloha, jež vás pozve na nejrůznější letní festivaly, které se v červenci a srpnu konají na území naší republiky. Pokud vás nezaujmou tipy vybrané redakcí, využijete jistě přehledných tabulek s dlouhým výpisem festivalů a akcí.

V prázdninovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů apod. V neposlední řadě samozřejmě také soutěže o zajímavé ceny.

Kult 9/2008 s anglickou přílohou vychází 25. srpna 2008
Redakční uzávěrka: 5. srpna 2008
Inzertní uzávěrka: 15. srpna 2008


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Joanne K. Rowlingová
Vánoční prasátko
Albatros Media
Kuba a jeho plyšové prasátko Pašík se od sebe nehnou ani na krok – to se ale změní jednoho Štědrého večera, kdy Kuba o Pašíka přijde. Je zoufalý a potřeboval by zázrak, aby svoji milovanou hračku našel. A protože jsou Vánoce, takový zázrak se skutečně stane. Vánoční prasátko, náhrada za nezvěstného Pašíka, zničehonic ožije a vymyslí odvážný plán: vydají se s chlapcem do kouzelné Země Ztracených a Pašíka najdou, ať se jim do cesty postaví cokoli.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+