MEDIA HILL

Zveřejněno dne 12. 5. 2008
Letní číslo Vzdělání 2/08
Letošní druhé číslo časopisu Vzdělání vás v úvodním článku seznámí s nejrůznějšími metodami výuky cizích jazyků. Pokud také patříte mezi věčné začátečníky a myslíte si, že nemáte na jazyky hlavu, zkuste zvolit jinou metodu výuky a možná uspějete.

Pomůckou při učení jazyka se vám také může stát sledování televize, ať již jazykových kurzů nebo oblíbeného zahraničního hudebního či zpravodajského kanálu. Odborníci ho doporučují jako doplněk k běžným kurzům. Například k dennímu pomaturitnímu studiu, kterým se zabýváme jen o pár stránek dále. Dozvíte se o jeho výhodách a v přehledné tabulce si můžete projít nabídku vybraných brněnských jazykových škol.
Dále se v jazykové sekci podíváme na zoubek mezinárodně uznávaným zkouškám z německého jazyka. Taková zkouška vám může pomoci při studiu či práci v zahraničí, ale i u nás. A než se do přípravy na zkoušku pustíte, můžete strávit letošní léto v některém ze zajímavých letních kurzů. Bližší informace se dočtete v článku nazvaném Léto jako čas vzdělávání.
V sekci věnované vysokoškolskému a vyššímu odbornému školství se seznámíte s nabídkou kombinovaného studia na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně. Ta již dlouho není jen „zemědělkou“, ale rozvíjí se na ní i technické, ekonomické, enviromentální a další zajímavé mezioborové studijní programy. Jestliže se spíše zajímáte o denní studium, mohl by vás zaujmout článek o přípravných kurzech na vysokou školu.
V rubrice Do práce vám poradíme, jak si najít dobrou letní brigádu v České republice, protože je nejvyšší čas začít se po nějaké zajímavé práci poohlížet.
V sekci věnované kurzům a ostatnímu vzdělávání jsme zaměřili pozornost na to, jak získat večerně či dálkově maturitu. Maturita je totiž dnes všeobecným základem pro to, abyste si mohli najít zajímavé a dobře placené zaměstnání. Rodičům pak v závěru časopisu nabízíme článek věnovaný letním kurzům a táborům pro děti, které se chtějí něco nového naučit a zároveň se při tom pobavit.
V novém vydání časopisu Vzdělání naleznete také mnoho dalších zajímavostí, aktualit a článků. Součástí časopisu je samozřejmě přehled brněnských jazykových škol s praktickou mapou, do níž jsou zařízení zakreslena.

Další číslo Vzdělání 3/08 vychází 1. září 2008
Redakční uzávěrka je 1. srpna 2008, uzávěrka pro tisk je 18. srpna 2008


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Joanne K. Rowlingová
Vánoční prasátko
Albatros Media
Kuba a jeho plyšové prasátko Pašík se od sebe nehnou ani na krok – to se ale změní jednoho Štědrého večera, kdy Kuba o Pašíka přijde. Je zoufalý a potřeboval by zázrak, aby svoji milovanou hračku našel. A protože jsou Vánoce, takový zázrak se skutečně stane. Vánoční prasátko, náhrada za nezvěstného Pašíka, zničehonic ožije a vymyslí odvážný plán: vydají se s chlapcem do kouzelné Země Ztracených a Pašíka najdou, ať se jim do cesty postaví cokoli.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+