MEDIA HILL

Zveřejněno dne 29. 4. 2008
Květnový Kult s filmem U mě dobrý
Nové číslo časopisu Kult přináší hned dva rozhovory s oblíbenými českými herci – Bolkem Polívkou a Josefem Somrem. V květnu jde totiž do kin nová komedie z dílny Hřebejk, Šabach, Jarchovský nazvaná U mě dobrý, v níž si zahráli oba zmiňovaní pánové.

Ve filmové sekci jsou pro vás připraveny recenze filmů Útěk do divočiny a Paříži, miluji tě. Chybět nebudou ani pozvánky na květnové premiéry, mezi nimiž samozřejmě najdete komedii U mě dobrý, další pokračování slavného Indiana Jones, další českou komedii Kuličky nebo sci-fi Iron Man.

V knižní sekci naleznete recenze knihy Třetí Everest a sbírky textů romských autorů Sytá duše. Hudební sekci zahájí opět dvě recenze: alba Alone hudebníka Petra Venkrbce a alba Jaromír 99 & The Bombers. Nezapomene vás pozvat také na koncerty a hudební akce. Na Flédě zahraje Hooverphonic, v Semilasse Wanastovi Vjecy a halu Vodova ovládne Pavol Habera a Team.

Dále se můžete těšit na recenze dvou divadelních představení: prvním je Náměstíčko v Mahenově divadle, druhým hra A pak už tam nezbyl ani jeden z repertoáru HaDivadla. Rovněž nabídka květnových premiér je pestrá – v Divadelním studiu „V“ uvedou Hodinu lásky, do Divadla Polárka můžete zajít na Bitvu u Lipan a do Janáčkova divadla se vrací Tannhäuser.

V květnu budou také začínat zajímavé výstavy, například v Moravské galerii pokračuje cyklus Sběratelé a mecenáši, tentokrát věnovaný Salmům, v Letohrádku Mitrovských budou k vidění Fotografie Starého Brna v 19. století a dnes a v Technickém muzeu se seznámíte s Armádou v letech 1918, 1938, 1948 a 1968.

Součástí květnového Kultu je také speciální příloha Time out, věnující se cestování a volnému času. Najdete zde tipy, kam se v létě vydat k vodě nebo kam zajít na výlet či procházku.

V květnovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů apod. V neposlední řadě samozřejmě také soutěže o zajímavé ceny.

Kult 6/2008 s přílohou Děti vychází 23. května 2008
Redakční uzávěrka: 5. května 2008
Inzertní uzávěrka: 14. května 2008


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Procházka
Kočár do Vídně
Národní divadlo Brno
Film Kočár do Vídně režiséra Karla Kachyni je dodnes považován za jeden z přelomů kinematografie šedesátých let, a to zejména díky originálnímu převedení stejnojmenné novely Jana Procházky a ojedinělé hudbě Jana Nováka. Komorní psychologické drama o strachu, nenávisti a lásce na konci druhé světové války zůstává i dnes univerzálním poselstvím o relativizaci základních lidských hodnot.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+