MEDIA HILL

Zveřejněno dne 29. 4. 2008
Květnový Kult s filmem U mě dobrý
Nové číslo časopisu Kult přináší hned dva rozhovory s oblíbenými českými herci – Bolkem Polívkou a Josefem Somrem. V květnu jde totiž do kin nová komedie z dílny Hřebejk, Šabach, Jarchovský nazvaná U mě dobrý, v níž si zahráli oba zmiňovaní pánové.

Ve filmové sekci jsou pro vás připraveny recenze filmů Útěk do divočiny a Paříži, miluji tě. Chybět nebudou ani pozvánky na květnové premiéry, mezi nimiž samozřejmě najdete komedii U mě dobrý, další pokračování slavného Indiana Jones, další českou komedii Kuličky nebo sci-fi Iron Man.

V knižní sekci naleznete recenze knihy Třetí Everest a sbírky textů romských autorů Sytá duše. Hudební sekci zahájí opět dvě recenze: alba Alone hudebníka Petra Venkrbce a alba Jaromír 99 & The Bombers. Nezapomene vás pozvat také na koncerty a hudební akce. Na Flédě zahraje Hooverphonic, v Semilasse Wanastovi Vjecy a halu Vodova ovládne Pavol Habera a Team.

Dále se můžete těšit na recenze dvou divadelních představení: prvním je Náměstíčko v Mahenově divadle, druhým hra A pak už tam nezbyl ani jeden z repertoáru HaDivadla. Rovněž nabídka květnových premiér je pestrá – v Divadelním studiu „V“ uvedou Hodinu lásky, do Divadla Polárka můžete zajít na Bitvu u Lipan a do Janáčkova divadla se vrací Tannhäuser.

V květnu budou také začínat zajímavé výstavy, například v Moravské galerii pokračuje cyklus Sběratelé a mecenáši, tentokrát věnovaný Salmům, v Letohrádku Mitrovských budou k vidění Fotografie Starého Brna v 19. století a dnes a v Technickém muzeu se seznámíte s Armádou v letech 1918, 1938, 1948 a 1968.

Součástí květnového Kultu je také speciální příloha Time out, věnující se cestování a volnému času. Najdete zde tipy, kam se v létě vydat k vodě nebo kam zajít na výlet či procházku.

V květnovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů apod. V neposlední řadě samozřejmě také soutěže o zajímavé ceny.

Kult 6/2008 s přílohou Děti vychází 23. května 2008
Redakční uzávěrka: 5. května 2008
Inzertní uzávěrka: 14. května 2008


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+