MEDIA HILL

Zveřejněno dne 27. 3. 2008
100. číslo časopisu Kult
Dubnové vydání časopisu Kult je již stým číslem a zároveň otevírá desátý ročník tohoto oblíbeného kulturního měsíčníku. Výjimečné číslo si zaslouží výjimečný obsah, takže se můžete těšit na mnohá překvapení.

Nejprve se společně podíváme do historie vydavatelství a časopisu Kult, trošku zavzpomínáme na uplynulá léta a prožité úspěchy i neúspěchy. Poté vám místo tradičního rozhovoru nabídneme dvě zajímavé ankety – v první jsme se významných a známých osobností ptali, proč čtou časopis Kult, ve druhé jsme vyzpovídali redakci a zeptali se na největší kulturní zážitek uplynulých deseti let. Věřte, že odpovědi vás pobaví i zaujmou.

Ve filmové sekci jsou pro vás připraveny recenze filmů Až na krev (americké drama o ropném magnátovi) a Než si pro nás přijde (komedie s Jackem Nicholsonem a Morganem Freemanem). Chybět nebudou ani pozvánky na dubnové premiéry, mezi nimiž najdete českou komedii Taková normální rodinka, historický film Mongol nebo drama Útěk do divočiny.

V knižní sekci naleznete recenzi knihy Honba za obřím červem a jiná dobrodružství, jejímiž autory je dvojice Petr Horký a Miroslav Náplava, a sbírky poezie Daniela Soukupa nazvanou Výhled do skály. Hudební sekci zahájí opět dvě recenze: alba Muži jsou křehcí písničkáře Jana Buriana a společného alba dvou moravských skupin Punkhart a NSOS. Nezapomeneme vás pozvat také na zajímavé koncerty, například na Flédu na Gaia Mesiah, do Semilassa na Horkýže Slíže či do Staré Pekárny na kapelu Koa.

Dále se můžete těšit na recenze dvou divadelních představení: prvním je Jánošík aneb Na skle malované v Městském divadle Brno, druhým hra Služky z repertoáru Divadla Reduta. Rovněž nabídka dubnových premiér je pestrá – v HaDivadle uvedou detektivku A pak už tam nezbyl ani jeden, do Mahenova divadla můžete zajít na Náměstíčko a Janáčkovo divadlo uvede v režii Ondřeje Havelky dvě opery – Gianni Schicchi a Komedianti.

Přichystány jsou pro vás také recenze výstav, tentokrát se podíváme na originální výstavu věnovanou nejslavnější lodi světa Titaniku a do Uměleckoprůmyslového paláce na výstavu Za patnáct. V dubnu budou začínat také další výstavy, například Lidé tří světadílů v Moravském zemském muzeu, Dílo zpoza cely v Jihomoravském muzeu ve Znojmě nebo Proměny v Galerii kritiků v Praze.

Součástí výjimečného dubnového Kultu je také speciální příloha Bydlíte, věnující se bydlení a životnímu stylu. Naleznete zde články věnované zastiňovacím systémům oken, ergonomii kuchyně, zahradnímu nábytku či koupi pozemku na stavbu domu.

V dubnovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů apod. V neposlední řadě samozřejmě také soutěže o zajímavé ceny.

Kult 5/2008 s přílohou Time out vychází 25. dubna 2008
Redakční uzávěrka: 4. dubna 2008
Inzertní uzávěrka: 15. dubna 2008


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Dominik Landsman
Karanténa s moderním fotrem
Ikar
Moderní fotr, Čeněk a Nataša v karanténě! To si takhle jednoho prosluněného odpoledne dá někdo v Číně na stojáka u stánku netopýra na loupačku a za pár měsíců, na opačné straně zeměkoule, jste vy zavření doma, protože venku číhá smrt, šijete roušky a krotíte vášně hyperaktivního školáka, jehož vzdělání částečně padlo na vás – školy jsou totiž zavřené.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+