MEDIA HILL

Menu, jaro 2008, čaj, čokoládovny, pralinkárny, letní zahrádky, Brno, restaurace, specialita podniku, hotely, luxusní apartmá

Zveřejněno dne 3. 3. 2008
Jarní číslo Menu 1/08
Začátkem března vychází letošní první číslo časopisu Menu – průvodce restauracemi a hotely. Hlavním tématem nového čísla je nápoj, který známe všichni, a přesto o něm určitě nevíme všechno. Přiblížíme vám tajemství a kouzlo čaje. Kromě toho se dočtete také o čajovnách a specializovaných prodejnách čaje.

Hlavní téma rozvíjíme poté i v rubrice Stolování, protože jsme se zaměřili právě na servírování a podávání čaje. Neopomněli jsme zmínit tradiční čajový obřad, ale také rozlišnosti servírování a přípravy čaje v různých zemích.
V novém čísle naleznete rozhovor se šéfkuchařem Michalem Göthem, jehož jméno je nerozlučně spjato s Restaurantem U Kastelána a nově také s restaurací Kaskáda.
V sekci Restaurace tentokrát zkoumáme hned dva oblíbené trendy. Tím prvním jsou specializované kavárny, které jsme interně nazvali „mlsárničky“, tedy čokoládovny, pralinkovny a cukrárny. Tím druhým jsou letní zahrádky. Přeneseme se do letních měsíců a podíváme se na zoubek těmto velmi oblíbeným restauračním zařízením, která mají v Brně bohatou historii. Sekci jako vždy doplní recenze, tentokrát jde o kavárnu Gotic Café Bar. Nechybí ani rubrika Specialita podniku, v níž na barevných fotografiích s popisky představujeme lákavé pokrmy vybraných restaurací.
V sekci věnované hotelům jsme se soustředili na luxusní hotelová apartmá a jejich hosty. Brněnské hotely jsme požádali, aby nám prozradily, jaké nejlepší apartmá v hotelu mají a které významné osobnosti zde již nocovaly.
V novém vydání časopisu Menu naleznete také mnoho dalších zajímavostí a aktualit z hotelnictví a gastronomie. Součástí časopisu je samozřejmě přehled brněnských restaurací a hotelů s praktickou mapou, do níž jsou zařízení zakreslena. Menu je prostě váš nepostradatelný průvodce restauracemi, hotely a gastronomií.
Nové vydání časopisu Menu je zdarma distribuováno také všem vystavovatelům veletrhu Salima a na informační stánky pavilonu E (foyer) brněnského výstaviště.

Menu 2/08 vychází 11. září 2008
Redakční uzávěrka: 15. srpna 2008
Inzertní uzávěrka: 29. srpna 2008


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Menu, jaro 2008, čaj, čokoládovny, pralinkárny, letní zahrádky, Brno, restaurace, specialita podniku, hotely, luxusní apartmá
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Václav Štech
Ohnivá země Václava Štecha
Národní divadlo Brno
Inspektor pojišťovací společnosti Pazdera se rodinnému kruhu svěří s nápadem kolonizovat Bosnu. Díky tomu se prý do Čech „pohrne zlato“. Svůj návrh poslal vládě do Vídně, ale stále nedostal odpověď. Proto hodlá celou věc popohnat tím, že bude kandidovat jako poslanec za Ohnivou zemi, což je problematický volební okrsek v sousedství, jehož hlavou je vzdálený příbuzný.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+