MEDIA HILL

Menu, jaro 2008, čaj, čokoládovny, pralinkárny, letní zahrádky, Brno, restaurace, specialita podniku, hotely, luxusní apartmá

Zveřejněno dne 3. 3. 2008
Jarní číslo Menu 1/08
Začátkem března vychází letošní první číslo časopisu Menu – průvodce restauracemi a hotely. Hlavním tématem nového čísla je nápoj, který známe všichni, a přesto o něm určitě nevíme všechno. Přiblížíme vám tajemství a kouzlo čaje. Kromě toho se dočtete také o čajovnách a specializovaných prodejnách čaje.

Hlavní téma rozvíjíme poté i v rubrice Stolování, protože jsme se zaměřili právě na servírování a podávání čaje. Neopomněli jsme zmínit tradiční čajový obřad, ale také rozlišnosti servírování a přípravy čaje v různých zemích.
V novém čísle naleznete rozhovor se šéfkuchařem Michalem Göthem, jehož jméno je nerozlučně spjato s Restaurantem U Kastelána a nově také s restaurací Kaskáda.
V sekci Restaurace tentokrát zkoumáme hned dva oblíbené trendy. Tím prvním jsou specializované kavárny, které jsme interně nazvali „mlsárničky“, tedy čokoládovny, pralinkovny a cukrárny. Tím druhým jsou letní zahrádky. Přeneseme se do letních měsíců a podíváme se na zoubek těmto velmi oblíbeným restauračním zařízením, která mají v Brně bohatou historii. Sekci jako vždy doplní recenze, tentokrát jde o kavárnu Gotic Café Bar. Nechybí ani rubrika Specialita podniku, v níž na barevných fotografiích s popisky představujeme lákavé pokrmy vybraných restaurací.
V sekci věnované hotelům jsme se soustředili na luxusní hotelová apartmá a jejich hosty. Brněnské hotely jsme požádali, aby nám prozradily, jaké nejlepší apartmá v hotelu mají a které významné osobnosti zde již nocovaly.
V novém vydání časopisu Menu naleznete také mnoho dalších zajímavostí a aktualit z hotelnictví a gastronomie. Součástí časopisu je samozřejmě přehled brněnských restaurací a hotelů s praktickou mapou, do níž jsou zařízení zakreslena. Menu je prostě váš nepostradatelný průvodce restauracemi, hotely a gastronomií.
Nové vydání časopisu Menu je zdarma distribuováno také všem vystavovatelům veletrhu Salima a na informační stánky pavilonu E (foyer) brněnského výstaviště.

Menu 2/08 vychází 11. září 2008
Redakční uzávěrka: 15. srpna 2008
Inzertní uzávěrka: 29. srpna 2008


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Menu, jaro 2008, čaj, čokoládovny, pralinkárny, letní zahrádky, Brno, restaurace, specialita podniku, hotely, luxusní apartmá
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Novotný
Normálninec
Sursum
Kniha sci-fi povídek zabývajících se řešením závažných životních témat s nadhledem, humorem a plných neotřelých a neočekávaných point... „Probudil jsem se do nezvyklého stavu. Jako vždycky jsem chtěl překontrolovat všechny zámky na dveřích, abych měl jistotu, že někdo nepřišel a v noci mi potají neotrávil jídlo, ale najednou jsem vůbec necítil nutkání něco takového dělat. Náhle mi také přišla divná různá racionální opatření typu pancéřové okenice či počítačem řízený alarm. Zkrátka a dobře, moje ochranná paranoia byla ta tam. Vůbec bych se nad tím nepozastavil a vyšel bych bezstarostně ven, nebýt vzkazu, který jsem sám sobě nechal na dveřích (součástí paranoi byl i strach z toho, že o paranoiu přijdu): „PAMATUJ, ŽE JDOU PO TOBĚ, I KDYŽ NEJSI PARANOIDNÍ“ uvědomil jsem si, že je to pravda, a ihned jsem zavolal na pohotovost do normálnince.“
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+