MEDIA HILL

Kult, Barbara Maria Willi, rozhovor, Time Out, cestování, příloha, únor, hudba, kluby, divadla, galerie

Zveřejněno dne 25. 1. 2008
Únorový Kult s přílohou o cestování
Titulní stranu nového čísla časopisu Kult zdobí cembalistka a docentka JAMU Barbara Maria Willi, s níž o pár stránek dále najdete zajímavý rozhovor o hudbě, starých hudebních nástrojích, baroku a také trochu o svobodě.

Ve filmové sekci jsou pro vás připraveny recenze filmů Jan Saudek (dokumentární celovečerní snímek) a Pokání (válečné drama). Chybět nebudou ani pozvánky na únorové premiéry, mezi nimiž najdete českou komedii Milana Šteindlera nazvanou O život, americký thriller Noc patří nám nebo další film bratrů Coenových Tahle země není pro starý.

V knižní sekci naleznete recenzi knihy Klub starých mládenců a třetího dílu Četnických humoresek. Hudební sekci zahájí opět dvě recenze: alba Bejbypank od hudebního projektu Kašpárek v rohlíku a nového alba kapely Prouza nazvaného V tichosti. Nezapomene vás pozvat také na koncerty a hudební akce. V Alterně zahraje netradiční hudební skupina El Gafla, v Kulturním domě Rubín vystoupí Terne Čhave a na Šelepku zavítá Totální nasazení.

Dále se můžete těšit na recenze dvou divadelních představení: prvním je Rossiniho opera Lazebník sevillský v Janáčkově divadle, druhým komedie Charleyova teta z repertoáru Městského divadla Brno. Rovněž nabídka únorových premiér je pestrá – v Redutě uvedou Služky, do Janáčkova divadla můžete zajít na balet Raymonda a Divadlo Polárka připravuje pohybově-hudební inscenaci Romeo a Julie aneb Město hříchu.

Přichystány jsou pro vás také upoutávky na zajímavé únorové výstavy. Například v Urban centru budou vystaveny návrhy hodin pro náměstí Svobody, v Dietrichsteinském paláci budou k vidění Zkameněliny Evropy a na Špilberku se podíváte na Zmizelý svět brněnských kaváren.

Součástí únorového Kultu je také speciální příloha Time Out, věnující se cestování a volnému času. Naleznete zde zajímavý článek o oblíbených zahraničních destinacích, tipy na výlety po jižní Moravě a tipy na procházky po městě Brně.

V únorovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů apod. V neposlední řadě samozřejmě také soutěže o zajímavé ceny.

Kult 3/2008 vychází 25. února 2008
Redakční uzávěrka: 5. února 2008
Inzertní uzávěrka: 15. února 2008


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Kult, Barbara Maria Willi, rozhovor, Time Out, cestování, příloha, únor, hudba, kluby, divadla, galerie
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Procházka
Kočár do Vídně
Národní divadlo Brno
Film Kočár do Vídně režiséra Karla Kachyni je dodnes považován za jeden z přelomů kinematografie šedesátých let, a to zejména díky originálnímu převedení stejnojmenné novely Jana Procházky a ojedinělé hudbě Jana Nováka. Komorní psychologické drama o strachu, nenávisti a lásce na konci druhé světové války zůstává i dnes univerzálním poselstvím o relativizaci základních lidských hodnot.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+