MEDIA HILL

Kult, leden, časopis, kultura, filmy, kina, divadla, hudba, koncerty, knihy, výstavy

Zveřejněno dne 19. 12. 2007
Lednový Kult s Bárou Seidlovou
Nové číslo časopisu Kult přináší rozhovor s filmovou, televizní a divadelní herečkou Barborou Seidlovou, která se nyní věnuje zejména autorskému divadlu Maléhry se stálou scénou v brněnském Divadle Bolka Polívky.

Ve filmové sekci je pro vás připravena recenze krimi thrilleru Americký gangster s hvězdným obsazením v režii Ridleyho Scotta, který by měl mít premiéru začátkem ledna. Ve snímku hrají například Russell Crowe či Denzel Washington. Chybět nebudou ani pozvánky na další lednové premiéry, mezi nimiž najdete českou komedii Svatba na bitevním poli s Bolkem Polívkou, americké sci-fi Já, legenda s Willem Smithem nebo české drama Na vlastní nebezpečí.

V knižní sekci naleznete recenzi nové knihy Václava Havla Odcházení a knihy Městečko, kde se zastavil čas od Bohumila Hrabala. Hudební sekci zahájí dvě recenze: alba Chvění v podání Jiřího Pavlici, Hradišťanu a Filharmonie Brno a debut kapely Free Fall nazvaný Garden Of Depression. Nezapomene vás pozvat také na koncerty a hudební akce. Na Flédě zahraje britská skupina Napalm Death, ve Staré Pekárně vystoupí kapelka HC3 a do Semilassa se po roce vrátí Hana Hegerová.

Dále se můžete těšit na recenze dvou divadelních představení: prvním je mafiánská tragikomedie Deník krále, kterou uvedlo Městské divadlo Brno, druhým divadelní fraška Pravý inspektor Hound z repertoáru Studia Marta. Nabídka lednových divadelních premiér je trochu omezená, ale rozhodně není nudná – v Divadle Husa na provázku uvedou světovou premiéru hry Nesnesitelná lehkost jízdy, do Mahenova divadla můžete zajít na historické drama Královna Margot a Absolutní divadlo připravuje komedii Tři a tři je pět.

Sekci věnovanou galeriím a muzeím otevřou recenze výstav, které můžete navštívit v průběhu ledna. V prvním případě jde o brněnskou výstavu tvorby Františka Foltýna, která se koná v Pražákově paláci. Ve druhém případě vás pozveme do Muzea moderního umění v Olomouci na výstavu děl Victora Vasarelyho. Přichystány jsou pro vás také upoutávky na další zajímavé lednové výstavy. Například v Domě pánů z Kunštátu začne výstava zaměřená na historii české fotografie, nazvaná Fotogenie identity, a v Technickém muzeu budou k vidění hned dvě výstavy věnované kultuře a životu v Nepálu.

V lednovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů apod. V neposlední řadě samozřejmě také soutěže o zajímavé ceny – tentokrát například o nové CD a DVD kapely Wanastowi Vjecy, o vstupenky na představení Zhasněte lampiony či Otevřené manželství, bubenickou show Yamato nebo Metropolitní ples.

Kult 2/2008 vychází 24. ledna 2008
Redakční uzávěrka: 4. ledna 2008
Inzertní uzávěrka: 15. ledna 2008


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Kult, leden, časopis, kultura, filmy, kina, divadla, hudba, koncerty, knihy, výstavy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Václav Štech
Ohnivá země Václava Štecha
Národní divadlo Brno
Inspektor pojišťovací společnosti Pazdera se rodinnému kruhu svěří s nápadem kolonizovat Bosnu. Díky tomu se prý do Čech „pohrne zlato“. Svůj návrh poslal vládě do Vídně, ale stále nedostal odpověď. Proto hodlá celou věc popohnat tím, že bude kandidovat jako poslanec za Ohnivou zemi, což je problematický volební okrsek v sousedství, jehož hlavou je vzdálený příbuzný.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+