MEDIA HILL

Kult, prosinec, Josef Polášek, rozhovor, Sejmi je všechny, Václav, Hitman, Jan Saudek, Charleyova teta, Slavné jihomoravské vily, Chinaski, Boris Vian, Support Lesbiens, Wohnout, Waltari, Lenka Dusilová, Visací zámek

Zveřejněno dne 26. 11. 2007
Prosincový Kult s Josefem Poláškem
Nové číslo časopisu Kult přináší rozhovor s filmovým a divadelním hercem Josefem Poláškem, který si zahrál v nové české komedii Poslední plavky a také se připravuje na roli ve snímku František je děvkař.

Ve filmové sekci je pro vás připravena recenze amerického akčního thrilleru Sejmi je všechny, v němž hlavní roli tajemného pana Smithe ztvárnil Clive Owen. Chybět nebudou ani pozvánky na prosincové premiéry, mezi nimiž naleznete českou komedii Václav s Ivanem Trojanem, americkou komedii Holka na hlídání se Scarlett Johansson, adaptaci počítačové hry Hitman nebo celovečerní dokumentární snímek Jan Saudek.

Dále se můžete těšit na recenze dvou divadelních představení: prvním je britská groteska Jak se bavil pan Sloane, které uvedlo Divadlo Reduta, druhým pak je muzikál Fame z repertoáru Městského divadla Brno. Nabídka prosincových divadelních premiér je také pestrá – v Divadle Polárka uvedou příběh o statečné slepičce jménem Hašteřica, do Městského divadla Brno můžete zajít na komedii Charleyova teta a Buranteatr připravuje hru s názvem Pan Polštář.

Přichystány jsou pro vás také upoutávky na zajímavé prosincové výstavy. Například v Domě umění města Brna začne výstava Slavné jihomoravské vily a v Galerii mladých bude k vidění genderový projekt Barbory Bálkové nazvaný Evě Adam.

V novém Kultu naleznete také recenzi knihy Zabte ošklivé od Borise Viana nebo recenzi nového CD kapely Chinaski. Nezapomeneme vás pozvat také na koncerty a hudební akce, jen namátkou: v Semilasse vystoupí Support Lesbiens, ale také se zde uskuteční trojkoncert kapel Wohnout, Waltari a zpěvačky Lenky Dusilové. Na Favále zahrají průkopníci českého punku skupina Visací zámek a Petrov na sklonku roku navštíví gospelový sbor The Very Best of Black Gospel.

V prosincovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů apod. V neposlední řadě samozřejmě také soutěže o zajímavé ceny – tentokrát například o knihu filmových povídek Petra Jarchovského, o vstupenky na prosincové koncerty kapel Čechomor nebo Olympic a zpěváků Petra Bendeho nebo Dana Bárty.

Kult 1/2008
vychází: 18. prosince 2007
inzertní uzávěrka: 10. prosince 2007


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Kult, prosinec, Josef Polášek, rozhovor, Sejmi je všechny, Václav, Hitman, Jan Saudek, Charleyova teta, Slavné jihomoravské vily, Chinaski, Boris Vian, Support Lesbiens, Wohnout, Waltari, Lenka Dusilová, Visací zámek
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gillian Hicková
Veterinářka
Jota
Ať už kastruje koně v Dublinu nebo odřezává rohy skotu na wicklowském venkově, zachraňuje zraněné kočky před podvraťáky nebo se potýká se zdrogovanými hlídacími psy, veterinářku Gillian Hickovou humor nikdy neopouští. A právě její neutuchající smysl pro humor se promítá do této knihy, jež je jakýmsi záznamem náročných situací, se kterými se v práci jako čerstvě promovaná veterinářka setkává. Nejen že musí pomoci zvířatům od jejich neduhů, ale musí se vypořádat i s „lidskými“ nástrahami v podobě dohazovačských matek nebo šovinistických farmářů, nemluvě o chlapících, kteří se neustále ptají: „A kde je ten opravdickej veterinář?“
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+