MEDIA HILL

Vzdělání, jaro, 2008, večerní jazykové kurzy, jazykové školy, vzdělávání, Masarykova univerzita, Brno, dálkové studium, studium v Německu, umělecké kurzy, pro děti

Zveřejněno dne 4. 2. 2008
Jarní číslo Vzdělání 1/08
Začátkem února vyšlo další číslo časopisu Vzdělání – průvodce vzděláváním v Brně. Jedním z hlavních témat nového čísla jsou večerní jazykové kurzy. V článku se mimo jiné dozvíte, pro koho jsou tyto kurzy vhodné, jaké jsou jejich výhody a nevýhody, které jazyky se takto můžete v Brně naučit a ještě mnoho dalších důležitých informací.

Další téma se věnuje letním jazykovým kurzům v zahraničí, a to zejména těm, které jsou určeny studentům. Přiblížíme vám, kdo tyto kurzy nabízí, jaké jazyky se dají v zahraničních kurzech studovat a jak probíhají. Dále jsme se v novém Vzdělání zaměřili na překlady a překladatelské agentury. Prozradíme vám, kdo a jaké překlady v Brně nabízí, za jaké ceny a v jaké kvalitě. Zajímavým tématem jistě bude také článek o beletrii v cizím jazyce, která může být pomůckou při výuce jazyka. A nakonec se v sekci věnované jazykům podíváme na zoubek výuce učitelů cizích jazyků, protože také oni by se měli vzdělávat a mít pro výuku odpovídající zkušenosti a vzdělání.

V sekci věnované vysokoškolskému vzdělávání se věnujeme možnostem dálkového studia na Masarykově univerzitě v Brně. Prozkoumali jsme, jaké obory a za jakých podmínek zde může dospělý pracující člověk studovat a co takové studium obnáší. Dalším tématem této sekce je školský systém Německa a možnosti studia našich občanů v této zemi.

V rubrice Do práce vám pomůžeme zorientovat se v požadavcích na jazykové znalosti v inzerátech zaměstnavatelů a pracovních agentur. Neopomněli jsme vysvětlit důležité pojmy a také vám poradíme, co napsat do životopisu.

Součástí vzdělávání jsou také nejrůznější kurzy a kroužky. V novém čísle se podíváme na to, jak si vybrat správné školení, kdo jej zajišťuje a za jakých podmínek. Druhým zajímavým tématem jsou nejrůznější umělecké kurzy pro děti.

V novém vydání časopisu Vzdělání naleznete také mnoho dalších zajímavostí, aktualit a článků. Součástí časopisu je samozřejmě přehled brněnských jazykových škol s praktickou mapou, do níž jsou zařízení zakreslena.

Další číslo Vzdělání 2/08 vychází 5. května 2008
Redakční uzávěrka je 5. dubna 2008, uzávěrka pro tisk je 21. dubna 2008


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Vzdělání, jaro, 2008, večerní jazykové kurzy, jazykové školy, vzdělávání, Masarykova univerzita, Brno, dálkové studium, studium v Německu, umělecké kurzy, pro děti
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+