MEDIA HILL

Zveřejněno dne 2. 11. 2007
Listopadový Kult s Michalem Malátným
Nové číslo časopisu Kult přináší rozhovor se zpěvákem a hercem Michalem Malátným, který působí v kapele Chinaski a zahrál si také v novém českém filmu Chyťte doktora. V listopadu s Chinaski zamíří v rámci velkolepého turné rovněž do brněnské haly Rondo.

Ve filmové sekci nového Kultu je pro vás připravena recenze amerického dramatu Kauza CIA, v němž hlavní roli agenta Wilsona ztvárnil herec Matt Damon. Chybět nebudou ani pozvánky na listopadové premiéry, mezi nimiž naleznete českou komedii Poslední plavky, americké drama Hrdinové a zbabělci v hlavní roli s Tomem Cruisem a Meryl Streep, fantasy snímek Beowulf nebo akční krimi Sejmi je všechny.

Dále se můžete těšit na recenzi dvou divadelních představení: prvním je Žlutá ponorka aneb Cesta s hudbou The Beatles, které uvedlo Loutkové divadlo Radost, druhým je Jazz Side Story v Městském divadle Brno. Nabídka listopadových premiér je také pestrá – v Divadle Husa na provázku uvedou Lásky jedné plavovlásky, do Divadelního studia „V“ můžete zavítat na představení Jessie a Morgiana a v Městském divadle Brno se připravuje nová původní hra Deník krále.

Přichystány jsou pro vás také upoutávky na zajímavé listopadové výstavy. V Galerii U Dobrého pastýře proběhne výstava Petra Kvíčaly, v Domě pánů z Kunštátu budou k vidění fotografie cestovatele Eduarda Ingriše a v Muzeu moderního umění v Olomouci se můžete seznámit s dílem světoznámého malíře, sochaře a grafika Victora Vasarelyho.

V knižní sekci naleznete recenzi knihy Aska Sahlberga nazvanou Styk a recenzi knihy Čarodějnice od původem senegalské autorky Marie Ndiaye. Hudební sekci zahájí recenze alba Všem se nalejvá od Václava Koubka a The Hogs a recenze alba Tvůj boj od kapely Punk Floid. Nezapomene vás pozvat také na koncerty a hudební akce, jen namátkou: kapela Kryštof zavítá do Janáčkova divadla, Kosheen poprvé vystoupí v klubu Fléda a Vypsaná fixa to rozjede v Semilasse.

V listopadovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů apod. V neposlední řadě samozřejmě také soutěže o zajímavé ceny – tentokrát například o nové CD skupiny Chinaski, o vstupenky na koncert Chinaski, Evy Urbanové či Support Lesbiens nebo o vstupenky na show Les Ballets Trockadero De Monte Carlo.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jiří Skoupý
Zapomenutý brněnský atentát
Academia
Je 7. února 1945. Ulicemi Brna jezdí auta a tramvaje, lidé spěchají za svými povinnostmi. Jen málokdo by si povšiml dvou mladých mužů, postávajících na nároží ulic Nerudovy a Kounicovy. Ve tváři vyššího z mladíků se světlými vlasy se zračí napjatý výraz. Pečlivě kontroluje zásobník pistole pod kabátem. Za okamžik bude ústí zbraně mířit na důstojníka SS, který zatím nemá o chystaném útoku sebemenší tušení… Zmínění muži, Alois Bauer a Vladimír Blažka, byli členy levicové odbojové skupiny Předvoj a cílem útoku se stal 38letý důstojník, SS-Hauptsturmführer August Gölzer. Nejen na otázky, jaké bylo skutečné pozadí vykonaného činu a proč musel zmizet z dějin, aniž by byl jak nacistickým, tak i komunistickým režimem sebeméně propagandisticky využit, se pokouší odpovědět tato kniha.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+