MEDIA HILL

Kult, září, Tomáš Matonoha, kina, divadla, vstupenky, soutěže

Zveřejněno dne 27. 8. 2007
Zářijový Kult s Tomášem Matonohou
Nové číslo časopisu Kult přináší rozhovor s filmovým, televizním a divadelním hercem Tomášem Matonohou. Televizní diváci ho znají ze seriálu Rodinná pouta a brněnští divadelní fandové si ho jistě pamatují z Hadivadla. V září se Tomáš Matonoha blýskne v novém filmu režiséra Tomáše Vorla Gympl.

Kromě zmíněného Gymplu se v září do kin chystá další český film – Medvídek, který je novým počinem osvědčené tvůrčí trojice Hřebejk–Jarchovský–Trojan. Ze zahraničních filmů si pro vás distributoři na září připravili dva filmy s kulinářskou tematikou – animovanou komedii Ratatouille a romantický film Koření života, dále fantasy film Hvězdný prach, horor Vlci nebo německou komedii Můj vůdce: Skutečně skutečná skutečnost o Adolfu Hitlerovi. Ve filmových recenzích vám přiblížíme akční horor Grindhouse: Planeta Teror a akční fantasy Denní hlídka.

V září se také můžete těšit na zajímavé premiéry nové divadelní sezony. V Městském divadle Brno vás čekají hned dvě – začátkem měsíce premiéra dramatu Smrt Pavla I. a koncem měsíce originální jazzové nastudování muzikálu West Side Story pod názvem Jazz Side Story. V brněnském Absolutním divadle uvedou hru pro jednoho herce – Prase aneb balada v láku. Připraveny jsou pro vás také dvě recenze představení, která měla premiéru koncem minulé divadelní sezony – Návštěva staré dámy v Mahenově divadle a Švédský stůl v Redutě.

Sekci věnovanou galeriím a muzeím otevřou recenze výstav, které můžete navštívit v průběhu září. V prvním případě jde o mimobrněnskou výstavu, konkrétně o bienále Grafix Břeclav 2007, jež se koná v Městském muzeu a galerii Břeclav. Ve druhém případě vás pozveme do Místodržitelského paláce na retrospektivní výstavu díla Rudolfa Kremličky. Přichystány jsou pro vás také upoutávky na další zajímavé zářijové výstavy.

V knižní sekci naleznete recenzi knihy Hokus pokus od Kurta Vonneguta jr. a recenzi knihy Fin Mika Waltari od spisovatelky a překladatelky Markéty Hejkalové. V hudební sekci pak naleznete recenze nových alb od kapel Beatsteaks a Traband. Nezapomene vás pozvat také na koncerty, jen namátkou: na Staré Pekárně vystoupí písničkářka Szidi Tobias, na Flédě zahraje jazzový trumpetista Erik Truffaz a v hale Vodova to rozjede Aneta Langerová.

V zářijovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů apod. V neposlední řadě samozřejmě také soutěže o zajímavé ceny, například o nové CD Monkey Business, ale také o vstupenky do brněnských kin nebo na koncerty Anety Langerové, Lucie Bílé či Petra Koláře.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Kult, září, Tomáš Matonoha, kina, divadla, vstupenky, soutěže
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jiří Skoupý
Zapomenutý brněnský atentát
Academia
Je 7. února 1945. Ulicemi Brna jezdí auta a tramvaje, lidé spěchají za svými povinnostmi. Jen málokdo by si povšiml dvou mladých mužů, postávajících na nároží ulic Nerudovy a Kounicovy. Ve tváři vyššího z mladíků se světlými vlasy se zračí napjatý výraz. Pečlivě kontroluje zásobník pistole pod kabátem. Za okamžik bude ústí zbraně mířit na důstojníka SS, který zatím nemá o chystaném útoku sebemenší tušení… Zmínění muži, Alois Bauer a Vladimír Blažka, byli členy levicové odbojové skupiny Předvoj a cílem útoku se stal 38letý důstojník, SS-Hauptsturmführer August Gölzer. Nejen na otázky, jaké bylo skutečné pozadí vykonaného činu a proč musel zmizet z dějin, aniž by byl jak nacistickým, tak i komunistickým režimem sebeméně propagandisticky využit, se pokouší odpovědět tato kniha.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+