MEDIA HILL

kult, letní festivaly, anna polívková

Zveřejněno dne 25. 6. 2007
Prázdninový Kult s Annou Polívkovou
Nové číslo časopisu Kult přináší rozhovor s filmovou a divadelní herečkou Annou Polívkovou, která bude v červenci hostovat s Letními shakespearovskými slavnostmi na brněnském Špilberku. Po boku svého otce Bolka Polívky si zahraje v představení Kupec benátský.

Ve filmové sekci prázdninového Kultu si nenechte ujít recenzi akční komedie Jednotka příliš rychlého nasazení a recenzi akčního thrilleru Grindhouse: Auto zabiják, jejímž režisérem je Quentin Tarantino. Samozřejmě vás také pozveme na červencové a srpnové premiéry, mezi nimiž naleznete páté pokračování Harryho Pottera, třetí pokračování Dannyho parťáků a akční podívané s agentem Bournem, ale také animovanou komedii Simpsonovi ve filmu. Na prázdniny si pro vás filmoví distributoři nachystali ještě sci-fi Transformers, fantasy Faunův labyrint nebo romantickou komedii Hezké sny.

Dále se můžete těšit hned na čtyři divadelní recenze. První je věnovaná představení Markéta Lazarová, které na svůj repertoár zařadilo Městské divadlo Brno. Druhá vám přiblíží hru brněnského Absolutního divadla nazvanou Za scénou. V Janáčkově divadle nastudoval operní soubor Verdiho operu Nabucco a my vám prozradíme, jak se jim to povedlo. A s poslední recenzí zamíříme do Prahy, konkrétně do Národního divadla, které ve světové premiéře uvedlo balet Brel–Vysockij–Kryl aneb Sólo pro tři.

Sekci věnovanou galeriím a muzeím otevřou recenze dvou zajímavých výstav. V prvním případě jde o výstavu fotografií Karla Cudlína v Synagoze v Mikulově. Ve druhém případě vás pozveme do Pražákova paláce na výstavu Andy Warhol – Slovenská lekce. Přichystány jsou pro vás také upoutávky na prázdninové brněnské i mimobrněnské výstavy.

Pokud se chystáte přes léto věnovat četbě a poslechu hudby, mohly by vás zaujmout naše recenze knih a cédéček. Hodnotili jsme knihu Fidel a Julie od spisovatelky Lucie O’Bukové, sbírku povídek Josefa Prokeše, kterou autor namluvil a vydal na cédéčku. Z hudebních CD jsme sáhli po novém albu Jany Kirschner s poetickým názvem Shine a po albu Jiřího Bílého Na tělech ryb. Nezapomene vás však také pozvat na letní koncerty: na brněnském výstavišti vystoupí tolik očekávaní Rolling Stones, v klubu Desert zahraje Traband a na Špilberku se uskuteční Noc flamenca.

Součástí prázdninového Kultu je také speciální příloha věnovaná letním festivalům. Přinese vám bohatý přehled letních festivalů v celé České republice a některé vybrané akce vám alespoň trochu přiblížíme. Jestliže ještě nejste rozhodnutí, na který festival se vypravit, možná vám naše speciální letní příloha výběr usnadní.

V prázdninovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů apod. V neposlední řadě samozřejmě také soutěže o zajímavé ceny.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
kult, letní festivaly, anna polívková
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gillian Hicková
Veterinářka
Jota
Ať už kastruje koně v Dublinu nebo odřezává rohy skotu na wicklowském venkově, zachraňuje zraněné kočky před podvraťáky nebo se potýká se zdrogovanými hlídacími psy, veterinářku Gillian Hickovou humor nikdy neopouští. A právě její neutuchající smysl pro humor se promítá do této knihy, jež je jakýmsi záznamem náročných situací, se kterými se v práci jako čerstvě promovaná veterinářka setkává. Nejen že musí pomoci zvířatům od jejich neduhů, ale musí se vypořádat i s „lidskými“ nástrahami v podobě dohazovačských matek nebo šovinistických farmářů, nemluvě o chlapících, kteří se neustále ptají: „A kde je ten opravdickej veterinář?“
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+